Medikai į namus. Ar tikrai?

Julija Kirkilienė

Uždarius seniūnijose medicinos punktus, žmonėms konkrečiai niekas ir nepaaiškino, kur jie dabar gali gauti pirmąją būtinąją pagalbą. Atsiradusi nežinomybė labiausiai palietė senjorus, kurie nesinaudoja internetu, o dažnai pandemijos laikotarpiu ir artimųjų šalia neturi.

Praktškai – ligoniais nesirūpinama
Žmonės skaitė laikraštyje, kad susirgus neva yra galimybė išsi­kviesti mobilią medicinos paslaugų komandą ir žino, kad tam reikia kreiptis į šeimos gydytojus, bet ta galimybe pasinaudoja ne kiekvienas. Žmonės dažniau linkę samdyti kokį kaimyną su automobiliu ir sumokėti už kelionę pas šeimos gydytoją, bet atvažiavus į polikliniką – vėl bėdos. Pasirodo, jei nesi užsiregistravęs – gydytojas nepriima. Užsiregistruoti žmonės galėtų telefonu, bet dažniausiai nežino reikalingų telefono numerių.
Bėda seniūnijų gyventojams, neturintiems, kas juos atvežtų, ir pas gydytojus važiuojantiems autobusu. Autobusas žmones išleidžia stotelėse, nuo kurių visos gydymo įstaigos tolokai. Autobusais atva­žiuoja dažniausiai pagyvenę žmonės, kuriems ir taip sunku vaikščioti, o nevalytomis Elektrėnų ar Vievio gatvėmis eiti žmonėms iš viso sunku. Tiesa, Elektrėnuose yra stotelė Taikos gatvėje, tiesiai prieš visas medicinos įstaigas, bet į tą stotelę autobusai, atvažiavę iš seniūnijų, neužsuka.
Visas tas bėdas skaitytojai išsakė redakcijai, o mes jiems padedame, kuo galime.

Teoriškai – paslaugos teikiamos
Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja sveikatos apsaugai (savivaldybės gydytoja) Virginija Liepinytė-Medeikė redakcijai atsakė, kad mobilios paslaugos šeimos gydytojo nurodymu tikrai yra teikiamos. Jeigu šeimos gydytojas išrašo lei­džiamus vaistus, lašelines ar kitas reikalingas paslaugas, tai namuose atlikti gali atvykusi slaugytoja. Nevaikščiojančiam ligoniui namuose net gali paimti COVID-19 mėginį tyrimui, paimti tyrimui kraują. Namuose slaugytojos gali paskiepyti nuo gripo ar kita vakcina, išskyrus COVID-19. Šia vakcina kol kas skiepijama tik nurodytuose punktuose. Vievio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Danutė Baliūnienė sako, kad ši paslauga populiari ir žmonės noriai ja naudojasi. Tiesa, tik šeimos gydytojai gali nuspręsti, ar mobiliai komandai važiuoti į namus, ar ligonis pats gali atvykti pas gydytoją. O mes skelbiame visų gydytojų telefonų numerius, kad kiekvienas skaitytojas juos turėtų namuose ir galėtų skambinti kiekvienu reikalingu atveju:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų