Maudytis ar nesimaudyti?

Maudytis ar nesimaudyti?

Birželio 6 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus atliktas Vievio ežero vandens tyrimas parodė, kad šis ežeras yra labiausiai užterštas iš visų tirtų maudyklų, tačiau padarius pakartotinius tyrimus, birželio 13 ir 20 dienomis vandens telkinys jau atitiko higienines normas.

Ineta BRICAITĖ

Aplinkos sveikatos skyriaus vedėja Jolanta Rybalko aiškino, kad „tokių permainingų rezultatų priežastimi gali būti lietus. Jis į ežerą nuplauna visus nešvarumus. Taip pat daug reiškia mėginio paėmimas. Maudyklų užterštumas gali keistis kas kelias dienas. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras maudyklų tyrimus daro kas dvi savaites. Jei užterštumas randamas, tyrimas kartojamas po 72 valandų.“

Elektrėnų savivaldybės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vedėjas Albertas Amšiejus patikino, kad toks staigus užterštumo pakitimas yra realus. Tai priklauso nuo to, kokio dydžio vandens telkinys ir koks stiprus yra bangavimas. Jei ežeras ramus, viename jo krante užterštumas gali būti didelis, o kitame jo gali iš viso nebūti. Taip pat jis neatmeta galimybės, kad mėginys galėjo būti paimtas netaisyklingai.

Elektrėnų miesto, Aujedo ežero Kietaviškių maudyklos ir maudyklos prie Mažiklės pusiasalio visų tyrimų metu paimti mėginiai atitiko higienines normas. Kiti Elektrėnų savivaldybės vandens telkiniai tirti nebuvo.

Iš viso Lietuvoje birželio mėnesį užteršta buvo tik 7 proc. tirtų maudyklų. Po pakartotinų tyrimų tarša vis dar fiksuojama Raseinių rajono Dubysos upėje ties Daugokų kaimu ir Plungės rajono Platelių ežere prie „Linelio“ stovyklavietės.

Informaciją apie rūpimos maudyklos taršą galima rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetiniame puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų