Maišatis Lietuvos energijoje

Maišatis Lietuvos energijoje

Lietuvos elektrinės remonto baro vyrai, nesutikę pereiti dirbti į „Kauno energetikos remontą“, dar kartą įsitikino, kad pasielgė teisingai.  „Lietuvos energijos“ ir „Kauno energetikos remonto“ sėkminga sutartis atšvęsta buvo per anksti. Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė, kad „Lietuvos energija“ pažeidė įstatymus ir 16 mln. litų vertės sutartį su Kauno energetikos remontu  pasirašė pažeisdama įstatymus ir sutartį privalės nutraukti.

Julija KIRKILIENĖ

Vykdant Energetikos ministerijos pasiūlytą pertvarką – remonto barą atskirti nuo gamybos –  Lietuvos elektrinės remonto specialistams primygtinai buvo siūloma pereiti į konkursą Lietuvos elektrinės remontui laimėjusią Kauno energijos įmonę. Tokiu pasiūlymu susigundė tik 18 iš 115 darbuotojų.

Kaip rašoma dienraštyje „Lietuvos rytas“, elektros gamybos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Sirvydas prognozavo, kad bus skelbiamas naujas konkursas. Pasak jo, svarbiausioje šalies Elektrėnų elektrinėje liko tiktai saujelė technikų, kurie dirba sistemos prižiūrėtojais. Kol kas neaišku, kaip bus pasielgta su specialistais, dirbančiais „Kauno energetikos remonte“, ir kas vykdys elektrinės planinį remontą.

„Kauno energetikos remontas“  nuo liepos mėnesio buvo laimėjęs konkursą remontuoti tris šalies elektrines – Lietuvos Elektrėnuose, Kruonio ir Kauno.

„Kauno energetikos remontas“ priklauso valstybinei bendrovei „Lietuvos energija“.

„Lietuvos energija“ šiuo klausimu turi savo nuomonę.

Pasak „Lietuvos energijos“ komunikacijos skyriaus vadovės Jūratės Kavaliauskaitės, šis pirkimas vykdytas atsižvelgiant į visus Viešųjų pirkimų įstatyme keliamus reikalavimus, o konkurse dalyvavęs UAB „Kauno energetikos remontas“,  laimėtoju pripažintas vadovaujantis aiškiais ir pamatuojamais kriterijais, nustatytais pirkimo sąlygose. Pabrėžiama, jog dar balandžio mėnesį  VPT atstovai turėjo galimybę susipažinti su skelbiamo pirkimo dokumentais. Peržiūrėjusi pirkimo kvalifikacijos reikalavimus VPT pretenzijų bei pastabų neturėjo ir vertino kaip parengtą tinkamai.

„Lietuvos energija“, AB, reaguodama į VPT išvadą, šiuo metu vertina susidariusią situaciją ir artimiausiu metu kreipsis į VPT su konkrečiais argumentais, įrodančiais, kad minėto pirkimo procesas vyko nepažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo.

Bendrovė tikina, kad remonto darbai bus tęsiami, užtikrinant technologinį elektrinių patikimumą ir darbo vietas remonto tarnybos darbuotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų