Dvidešimt metų besitęsianti draugystė

Dvidešimt metų besitęsianti draugystė

Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinė mokykla sulaukė svečių iš Vokietijos.

„Ąžuolynas“ su Lionės gimnazija draugauja jau dvidešimt metų,“ – teigia vokiečių kalbos mokytoja Aldona Kučinskienė. Mainų programa vyksta kas antrus metus, apie pavasarį į Vokietiją vyksta „Ąžuolyno“ septintų-aštuntų klasių mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, o rudenį į mūsų šalį atvyksta moksleiviai iš Vokietijos, Lionės miesto gimnazijos.

Greta KAMANDULYTĖ

Kaip teigia mokytoja A. Kučinskienė, kai šį kartą sulaukė svečių, buvo visko: ir ašarų, ir namų ilgesio. Bet visa tai numalšino įvairios įdomiausios ekskursijos: svečiams buvo aprodytas mokyklos literatūros muziejus, vėliau Vievio kelių, Genocido aukų bei Trakų pilies muziejai.

Jiems taip pat patiko pramogos Anupriškėse, Kauno ledo arenoje. Grupė iš Vokietijos turėjo galimybę apsilankyti ir Kauno hidroelektrinėje,  pamatyti didžiausius Lietuvos miestus – Vilnių ir Kauną. Kitą dieną svečiai apsilankė Elektrėnų parapijos bažnyčioje, dalyvavo Šv. Mišiose.

Mokiniai labai dėkingi Elektrėnų savivaldybei, kuri priėmė juos į svečius, papasakojo apie miestą. Taip pat Švietimo paslaugų centrui, kuris suteikė galimybę pavežioti atvykėlius iš kitos šalies po Lietuvą.

Kaip teigė A. Kučinskienė, vokiečiams labai patiko mūsų marios, kadangi jie labai retai mato tokią gamtą. Elektrėniečiai buvo nustebinti, pamatę, kad tokiu oru kažkas maudosi… O tai ir buvo „Ąžuolyno“ svečiai iš Lionės gimnazijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų