Kazokiškių bendruomenė atsiriboja nuo D. Dambrausko

Kovą prieš sąvartyno įrengimą savo teritorijoje Kazokiškių bendruomenė pradėjo 2002 metais. Rinkome medžiagą įvairiose institucijose, kreipėmės į visas atitinkamas organizacijas, į Vyriausybę ir Prezidentūrą.

2004 metais prasidėjo bylinėjimasis teismuose.
2007 metų birželio mėnesį Kazokiškių bendruomenės  advokatė Ramunė Dulevičienė raštais kreipėsi į Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentą, Aplinkos ministeriją ir nurodė, kad TIPK sąvartynui leidimas negali būti išduotas, nes baigėsi Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos galiojimo laikas. Šios institucijos į bendruomenės raštus nereagavo.
2007 metų rugsėjo mėnesį teismui buvo pateiktas skundas dėl TIPK leidimo, kaip išduoto neteisėtai, panaikinimo. Byla nagrinėta tris metus. Teismuose Elektrėnų savivaldybės politikai buvo priešingoje barikadų pusėje – prieš Kazokiškių bendruomenės tikslus.
Bylinėjomės ir tarptautinėse instancijose Ženevoje. Sunkiu laikotarpiu mums labai padėjo advokatė R.Dulevičienė ir Seimo narė Dangutė Mikutienė, Lietuvos sąjūdžio Vilniaus skyriaus  pirmininkas Leonas Kerosierius.
Kai pagaliau įrodėme tiesą, atsirado neprašytas „padėjėjas“ – Danas Dambrauskas. Šis Elektrėnų savivaldybės tarybos Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys neturi nieko bendra su mūsų bendruomene ir jos pastangomis uždrausti ar panaikinti sąvartyną Kazokiškėse.
Norime paaiškinti, kad sąvartyno įrengimą Kazokiškėse palaimino Liberalų ir centro sąjungos į Elektrėnų mero postą deleguotas Kęstutis Vaitukaitis.
Todėl D.Dambrauskas, būdamas taip pat šios partijos atstovas, dabar atstovaujantis jaunuosius liberalcentristus, pasielgė negarbingai, pasisavino bendruomenės nuopelnus, kuriuos pateikia kaip savo pasiekimus. Manome, kad toks D.Dambrausko „aktyvumas“ sietinas su jo dalyvavimu 2011 metų rinkimuose į Elektrėnų savivaldybės tarybą.
Mes, Kazokiškių bendruomenė, atsiribojame nuo D.Dambrausko, kuris nėra įgaliotas kalbėti mūsų vardu. Juo labiau, kad šis politikas Kazokiškių ar Elektrėnų gyventojų bėdomis, kurias sukėlė naujasis sąvartynas, naudojasi kaip savo reklama būsimiesiems rinkimams.
Kazokiškių bendruomenė vardu
Ina Stačiokienė
Kovai prieš sąvartyną iniciatyvinės grupės pirmininkė
Užs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų