Lietuvis pirmą kartą DN Europos jaunimo čempionatų istorijoje pateko į geriausiųjų dešimtuką

Lietuvis pirmą kartą DN Europos jaunimo čempionatų istorijoje pateko į geriausiųjų dešimtuką

Lietuvoje ant Rėkyvos ežero gruodžio 8–10 dienomis vyko Europos DN ir „Ice Optimist“ čempionatas.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba davė leidimą rengti varžybas, ledo storis siekė 15 cm, ledą dengė 4 cm sniego sluoksnis, vėjas 4–5 m/s pietryčių krypties, sąlygos lenktynėms buvo geros. Varžybas organizavo „IDIYRA Europe“, Lietuvos ledo jachtų ir vėjaračių asociacija, Šiaulių buriuotojų klubas ir Šiaulių sporto centras „Atžalynas“. Partneriai: Šiaulių „Žalgirio jachtklubas“ ir Lietuvos buriuotojų sąjunga.
Susirinko 35 dalyviai iš Lenkijos, Estijos, Lietuvos. Per dvi dienas įvyko 13 lenktynių.
DN klasėje C-20 estas Rasmus Maalinn važiavo itin greitai ir nesulaukė didesnės konkurencijos, užtikrintai laimėjęs visas lenktynes, iškovojo DN Europos jaunimo čempiono titulą. Vienas ekspertas pajuo­kavo: „Jis skriejo lyg iš kitos planetos, visi kiti atrodė lyg užinkaruoti“. Antras buvo lenkų pilotas P-89 Mateusz Gigielewicz. Trečias – taip pat lenkas P-280 Jakub Kaminski.

Permaininga kova vyko dešimtuke, kur kiekvienas finišas keitė pilotų pozicijas. Antanas Gerasimavičius, Elektrėnų savivaldybės sporto centro-NBA-„Poseidonas“ auklėtinis, pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje pateko į dešimtuką, užimta 9 vieta. Link šio pasiekimo sportininkas judėjo net šešerius metus ir tik įgijus daugiau patirties ir investavus į techniką pavyko tai pasiekti. Sportininko treneris Darius Gerasimavičius pasidžiaugė: „Smagu, kad paskutinį kartą startuojant jaunimo įskaitoje pavyko įšokti į dešimtuką, tai ilgai lauktas rezultatas, ankstesniais metais būdavome šalia, bet techninis inventoriaus parengimas buvo kiek žemesnio lygio nei kitų šalių, dažni gedimai, sulaužyti net keli stiebai vis pakišdavo koją. Investavome į naujas bures, stiebą, daug dėmesio skyrėme pačiūžoms. Pagerėjo fizinis atleto pasirengimas, vaikinas subrendo taktiškai ir psichologiškai. Šis pasiekimas gerai nuteikia judant pirmyn. Kitais metais laukia debiutas suaugusiųjų DN 50 pasaulio čempionate“.
Jauniausiųjų „Ice optimist“ klasėje dominavo estai. Jie laimėjo visas pirmas tris vietas: C-1 Aron Poolma, C-191 Remo Maripuu, C-29 Miia Kubjas. Geriausiai iš lietuvių pasirodė varžybose debiutuojantis Mykolas Leipus (Elektrėnų savivaldybės sporto centras-NBA-„Poseidonas“), jis liko 10. Lietuvos rinktinės treneris Darius Gerasimavičius: „Daugeliui lietuvių tai buvo pirmosios tokio rango varžybos. Sportas labai kaprizingas, kai reikalingos specifinės oro sąlygos, reikalingas geras techninis inventoriaus paruošimas, atletų fizinis pasirengimas ir ištvermė. Jaunieji Lietuvos sportininkai ruošdamiesi jubiliejiniam čempionatui, kitąmet vyks į treniruočių stovyklas ir varžybas Švedijoje bei Estijoje, tad tikimės, kad rezultatai gerės“.

Detalūs rezultatai:
https://lt.regattas.eu/regatta/2023/jec
Foto: roralora, I.Žičkuvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų