Liaudiškos muzikos žmonėms vis dar reikia

Liaudiškos muzikos žmonėms vis dar reikia

Dvidešimt trečią rudenį į Elektrėnų kultūros centrą sugužėjusios liaudiškos muzikos kapelos iš visos Lietuvos drebino salę  liaudiškomis dainomis, muzika ir lietuvišku humoru. Nors salėje žiūrovų kiekvieną kartą susirenka vis mažiau, bet ištikimiausi liaudiškos muzikos gerbėjai ir spalio 15 dieną, šeštadienį, nepagailėjo penkių litų ir laiko, kad nuoširdžiai pasilinksmintų ir puikiai praleistų laiką.

Julija KIRKILIENĖ

Šį kartą koncertavo kapelos „Vilnija“ iš Vilniaus, „Zypių dvaro kapela“ iš Šakių, „Lendrūnas“ iš Birštono, „Kanapėlė“ iš Kauno  ir „Vaivorykštė“ iš Elektrėnų. Šventės vedėjams Uršulei ir Juozuliui (Rimutė Avižienienė ir Jonas Bajoriūnas) iš Lazdijų užteko sąmojo išjudinti žiūrovus, kad šie plojo atsistoję, dainavo linguodami, juokėsi kvatodami, tik šokti neišdrįso.

Iš visų kapelų labiausiai žiūrovams patiko Zypių dvaro kapela. Į jų krepšelį žiūrovai sumetė daugiausiai balsų, nors visos kitos kapelos taip pat puikiai grojo ir dainavo.

Žinoma, puiki šventė neapsiėjo be dosnių rėmėjų. Vieni rėmė pinigais (kapeloms reikėjo apmokėti kelionės išlaidas), kiti – prizais. Prizus įsteigė savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Henrikas Petrauskas, Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas, tautodailininkė Onutė Vodeikienė ir verslininkė Ona Kulbokienė.

Dvidešimt trečią kartą kapelų varžytuves Elektrėnuose organizuojanti Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Vida Ališauskienė sako kiekvienais metais abejojanti, ar mažėjant žiūrovų, tradiciją reikia tęsti. Bet po kiekvienų varžytuvių, matant linksmus žiūrovų veidus, girdint nuoširdžiai dainuojant visą salę, suprantanti, kad žmonėms vis dar reikia to, kas nuo mūsų senolių vis dar eina per besikeičiančias kartas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų