Krašto apsaugos ministrė kvietė elektrėniečius tarnauti Lietuvai

Krašto apsaugos ministrė kvietė elektrėniečius tarnauti Lietuvai
Kovo 7 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė dėmesį skyrė Elektrėnų savivaldybei. Vievio ir Elektrėnų profesinio mokymo centro gimnazistams paskaitė paskaitas apie Lietuvos istoriją ir krašto saugą, Elektrėnų viešojoje bibliotekoje su elektrėniečiais ir su savivaldybės vadovais padiskutavo apie politinę Lietuvos padėtį bei ateitį. Apie ministrės buvimo vietas geriausiai informavo Elektrėnų jaunieji šauliai, su vėliavomis marširuodami po Elektrėnus. Mokyklų ir miesto bibliotekoms ministrė padovanojo Amerikos lietuvės rašytojos Rūtos Šepetys knygą apie tremtį „Tarp pilkų debesų“.
Specialų interviu ministrė Rasa Juknevičienė davė laikraščiui „Elektrėnų kronika“.

E.k. Paskaitas apie Lietuvos kariuomenės istoriją ir viziją susitikimuose skaitote nuo pernai rudens. Kodėl kilo tokia idėja?
R.J. Susitikimuose su žmonėmis, ypač jaunimu, pamačiau, kaip žmonės mažai žino arba turi iškreiptas žinias apie krašto gynybą, o ir viešoje erdvėje tokios informacijos yra mažai. Mano tikslas – žmonėms, ypač jaunimui, pateikti informaciją, kodėl 22 metus tarpukaryje gyvavusi laisva Lietuva, nors ir turėdama 26 tūkst. gerai parengtų karių, prarado nepriklausomybę, kokiu keliu eina Lietuva dabar, kad turint tik 8 tūkst. karių kariuomenę nebereiktų švęsti trečiosios Lietuvos nepriklausomybės dienos.
E.k. Ar supranta Jus žmonės?
R.J. Taip, ypač jauni žmonės. Per tuos 22 metus užaugo puikus jaunimas. Elektrėnuose esu sužavėta šauliais, kurie nustebino savo žiniomis ne tik apie istoriją. Padedant gėles prie paminklo žuvusiesiems Elektrėnų krašto partizanams, šauliai man vardijo žuvusiųjų pavardes ir pasakojo jų gyvenimo istorijas.
E.k. Bet jaunimas išvažiuoja iš šalies.
R.J. Gaila. Gal jaunimas nežino informacijos, kad Lietuvos kariuomenėje yra apie 200 laisvų darbo vietų, kur mokamas 2 tūkst. litų atlyginimas. Tarnaujantiems ne mažiau nei ketverius metus nereikia mokėti už studijas aukštosiose mokyklose. Kviečiame ir elektrėniečius tarnauti Lietuvai.
E.k. Sakėte, kad Elektrėnuose esate pirmą kartą, kokius išsivešite įspūdžius?
R.J. Labai gerus. Gražus, žalias, tvarkingas miestas. Labai patiko bažnyčia, priminė Antakalnio kapinių memorialą, nes skulptoriaus Stanislovo Kuzmos braižas skiriasi iš kitų skulptorių.
E.k. Ko norėtumėte palinkėti savivaldybės žmonėms?
R.J. Žinau, kad elektrėniečiai nėra patenkinti energetikos pertvarka, bet noriu, kad ir elektrėniečiai žinotų, kad mūsų kaimynė Rusija tarp didžiųjų grėsmių įvardijo ir Lietuvos energetinę nepriklausomybę. Tad Elektrėnai yra labai svarbi vieta Lietuvos saugumo aspekte. Taip pat linkiu žmonėms mažiau skųstis. Afganistane pabuvoję mūsų kariai, sugrįžę namo, sako nebenorintys niekuo skųstis, tik norintys, kad kuo daugiau žmonių galėtų pamatytų, kas iš tikrųjų yra vargas ir skurdas. Kovo 11-osios proga Elektrėnų savivaldybės žmonėms noriu palinkėti ištvermės ir kantrybės, ir kad nereikėtų švęsti trečios Nepriklausomybės šventės.
Tuo aš nuoširdžiai tikiu.

E.k. Ačiū už pokalbį.

 

Julija KIRKILIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų