Kovo 11-osios karta pagerbta Kietaviškėse

„Kovo  11-oji –  Lietuvos  nepriklausomybės atkūrimo diena suvienijo tikėjusius ir abejojusius. Mes turime savo laisvą Tėvynę Lietuvą, jos žemę, orą ir dangų, kasdieną ir šventes.

Kartais susvetimėję, kartais  pavargę, tačiau Tėvynės širdis plaka mumyse, jos žodžiai mūsų lūpose, jos meilė mūsų  širdyse.  Per 20 metų išaugo nauja karta.  Todėl  šiandien garbė įnešti trispalvę suteikiama  dvidešimtmečiams, kurie kartu su  nepriklausoma Lietuva švenčia savo gimtadienį.“- šiais žodžiais iškilmingą minėjimą pradėjo renginio vedėja  Janina Černiauskienė.
Susirinkusieji plojimais pasitiko dvidešimtmečius, vėliavas pagerbė visi atsistoję  Tautiška giesme. Jaunuolius, kurie  išaugo kartu su nepriklausomybe, pasveikino seniūnė Dovilija Cibulskienė, įteikė atminimo dovanėles  ir  palinkėjo būti tikrais Lietuvos patriotais.  Nuoširdžius sveikinimo žodžius visiems susirinkusiems tarė Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius  Henrikas Petrauskas, klebonas Dainius Jančiauskas, mokyklos direktorė Elena Janavičienė. Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokytojos kartu su moksleiviais pakvietė visus pasižiūrėti literatūrinės – muzikinės kompozicijos apie Lietuvą, pagal poeto Justino Marcinkevičiaus eiles, kuris kartu su  Lietuvos nepriklausomybe taip pat švenčia savo 80-ąjį gimtadienį.  Visa salė nuščiuvusi klausėsi, juk taip gražu kai kartu mokytojai su mokiniais deklamuoja ir dainuoja.  Moksleivius keitė svečiai iš Semeliškių – bendruomenės centro vokalinis ansamblis „Dabinta“, vadovaujamas Silvijos Bielskienės.  Žiūrovai nuoširdžiai plojo ir kartu dainavo patriotines dainas, romansus.  Paskutinę širdį virpinančią dainą ansamblis dainavo kartu su žiūrovais, visi susikibę ir vieningi, kaip buvo prieš 20 metų, kai kūrė nepriklausomą Lietuvą. Susirinkusieji galėjo susipažinti su nepriklausomybės akto signatarų gyvenimu, laisvės siekimo istorija, nes renginio metu veikė knygų paroda „ Tėvyne Lietuva, esi mums viena“.

Adelė  Petrauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų