Kovo 11-oji Kietaviškių pagrindinėje mokykloje

Kovo 11-oji Kietaviškių pagrindinėje mokykloje
Į Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmetį šiemet labai gražiai įsiliejo ir poeto Justino Marcinkevičiaus 80 metų jubiliejus, kurio kūryba neatsiejama nuo Lietuvos, nuo meilės tautai.

Todėl ne atsitiktinai Kietaviškių pagrindinėje mokykloje renginiai, skirti Kovo 11-ajai, prasidėjo kovo 10 dieną poeto 80-ųjų gimimo metinių minėjimu „Ant Lietuvos mano širdis patekėjo“, skirtu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui.
Direktorei E. Janavičienei pasveikinus visus tokios svarbios šventės proga, sugiedojus Lietuvos valstybės himną, lietuvių kalbos mokytoja M. Binkulienė priminė poeto Just. Marcinkevičiaus įdomiausias gyvenimo akimirkas, svarbiausius principus, idealus, kūrybos temas.
Programoje, kurios scenarijus buvo parengtas poeto eilėraščių motyvais  (mok. G. Žalienė, R. Matonienė), kartu su mokiniais dalyvavo ir mokytojai, mokyklos direktorė. Dainuojančiųjų ir kalbančiųjų lūpomis liejosi meilė tėvynei, gimtajam kraštui, tėvų namams. Dainavom „Lietuvą kaip džiaugsmą, išaugusį iš pelenų“, ir džiaugėmės, girdėdami lietuviškus žodžius.
Tą patį vakarą visi dalyvavome Kietaviškių kultūros klube, minėjime, skirtame Kovo 11- ajai.
Kovo 15 d. mokykloje vyko konkursas-viktorina „Protėvių pėdom“, taip pat skirtas Kovo 11-ajai, kuriame varžėsi Žaslių ir Kietaviškių pagrindinių mokyklų mokinių komandos (mok. I. Žigutienė L. Pluščauskienė.) Renginio dalyvius pasveikino Žaslių pagrindinės mokyklos folklorinis ansamblis, o po to prasidėjo viktorina, kurioje dviejų mokyklų mokiniai bandė savo jėgas: sprendė kryžiažodžius, piešė Lietuvos žemėlapį, dėliojo dėliones, kūrė eilėraščius Lietuvai ir atliko kitas užduotis.  
Renginio metu mokiniai galėjo ne tik pasitikrinti savo žinias, bet ir smagiai praleisti laiką, susirasti naujų draugų. Kitais metais viktoriną planuojama organizuoti Žasliuose.
„Nedidelė tu – o kaipgi didelė tiesa, kad esi!“,- sakė poetas Just. Marcinkevičius. Ši tiesa lai nepaliauja skambėjusi mūsų sąmonėje, mūsų širdyse.

Ramunė Matonienė,
Kietaviškių pagrindinės
mokyklos
direktoriaus pavaduotoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų