Kovo 11-osios šventė Elektrėnų pradinėje mokykloje

Kovo 11-osios šventė Elektrėnų pradinėje mokykloje
Kovo 11 – Lietuvos Nepriklausomybės diena – didžiausia lietuvių tautos šventė.

Tai ne iš istorijos atėjusi diena, o mūsų visų išgyventa. Džiugu, kad 1990 metais nepriklausomybė sugrįžo į Lietuvą ir jau 20 pavasarių beldžiasi į kiekvieno savo vaiko širdį ir kviečia į gerumo, atlaidumo, ištikimybės ir meilės šventę.
Kaip ir kiekvienais metais Elektrėnų pradinės mokyklos trečių klasių mokiniai, pasitikdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, vykdė projektą „Šalis ta Lietuva vadinas”. Šią šventę pagerbdami trečiokai prisiminė Lietuvos kelią į nepriklausomybę, kūrė eiles Lietuvai. Mokyklą papuošė stendas su nuoširdžiais vaikų žodžiais apie tėvynę, gimtąją žemę, tėvus, namus, Lietuvos gamtą:
Lietuva – tai mano tėvynė,
Lietuva – tai mano šeima,
Lietuva – tai draugai, mokykla,
Ir tau sukurta ši daina.(Aura)
Lietuva, Lietuvėle,
Tu graži kaip boružėlė,
Tu graži kaip gėlelė
Ir skambi kaip dainelė. ( Kamilė)
Į šį projektą buvo įtraukti ir kiti mokyklos mokiniai. Šiais metais kiekvienas 2-4 klasės mokinukas gamino trispalvius malūnėlius, kurie kovo 10 dienos rytą kaip Lietuvos vėliava papuošė mokyklos kiemą.
Mokiniai sugužėjo į aktų salę. Prasidėjo šventė. Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Elvyra Bandzevičienė, palinkėjo užaugti stipriais, tvirtais, tikrais Lietuvos piliečiais. Visi sugiedojo Lietuvos himną.
Trečių klasių mokiniai parodė savo parengtą programą.  Skambėjo jų deklamuojami posmai, liejosi dainos, scenoje sukosi šokėjai. Mokiniai susidomėję žiūrėjo filmą apie Kovo 11-ąją ir klausėsi meninės kompozicijos “Lietuva”. Šventės pabaigoje skambėjo trečiokų atliekama daina “Brangiausios spalvos”, o jų rankos laikė trispalvius popierinius malūnėlius ir atrodė, kad mokiniai širdimi išgirdo ir pajuto Lietuvą, mažytę didelio pasaulio dalelę.
Lietuva – čia upės, miškai,
Lietuva – tai rojus, tikrai,
Lietuva – tai mūsų namai,
Linksmi ir laimingi čia auga vaikai.
( Kristina)
Trečiokų mokytojos Jolanta Baranovienė, Ana Levickienė, Biruta Surdokienė, Elena Volosevičienė nuoširdžiai dėkoja šokio mokytojai Angelei Pačėsienei ir muzikos mokytojai Giedrei Takarauskaitei,   padėjusioms paruošti šventę.

E. Volosevičienė
Mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų