Keliautojų pergalės

Keliautojų pergalės
Elektrėnų keliautojų komanda su partizanu Juozu Jakavoniu - Tigru
Elektrėnų keliautojų komanda su partizanu Juozu Jakavoniu – Tigru

Nors keliautojų sportas savivaldybėje neįtrauktas į prioritetinių sporto šakų sąrašą, o buvusiam treneriui Kęstučiui Dringeliui darbui su vaikais sumažintas valandų skaičius, bet elektrėniškiai keliautojai vis dar pasiekia gerų rezultatų ir yra žinomi šalyje.
2018 m. gegužės 12–13 d. Dzūkijos nacionaliniame parke vykusiame 45-ajame Lietuvos pėsčiųjų keliautojų maratone elektrėniškiai vėl užėmė prizines vietas.
Maršruto trasa nebuvo sužymėta – ją reikėjo įveikti orientuojantis pagal žemėlapį ir randant pažymėtus punktus. Dieninių etapų metų dalyviai nuėjo į Merkinę, užlipo ant piliakalnio, pasigrožėjo vaizdu nuo apžvalgos bokš­to, matė XVI a. miesto sienos likučius. Teko pasivaikščioti ne tik gražiais Dzūkijos miškais, bet ir pelkėmis, įveikti save bei atrasti savo galimybių ribas.
Tai, kad Elektrėnų keliautojai, patyrę sunkius išbandymus laimėjo daug prizinių vietų ir turėjo galimybę pamatyti, pajusti, paliesti gyvąją Lietuvos istoriją, – dvigubas laimėjimas.
K. Dringelis sako, kad jį giliai sujaudino senelio partizano pasakojimai prie laužo nakties tamsoje apie partizaninę kovą su NKV-distais ir išgyvenimą lageriuose. Jis (devyniasdešimtmetis senelis) kalbėjo ne taip, kaip mes pripratę skaityti istorijas, bet daug gyviau ir įdomiau, diplomatiškai atkreipdamas dėmesį į to laikmečio detales ir, rodos, smulkmenas, kurios iš tiesų nėra smulkmenos, bet kurių paprastai istorikai nemini ir kurios turi didelę, kartais lemiamą reikšmę žmogaus ir tautos istorijoje. Pavyzdžiui, maldaknygė ant ledo lyties. Guvaus ir energingo senelio Juo­zo Jakavonio-Tigro lūpomis kalbėjo išmintis ir nepaprastai šviesus protas. Sunku nusakyti, bet apima kažkoks jausmas, kad apie Lietuvos partizanų kovas tiesiog beveik nieko nežinojai.
Tie naktiniai pokalbiai prie laužo keliautojus įkvėpė dar aktyviau siekti rezultatų. Įveikęs 50 km Elektrėnų keliautojų klubas užėmė III komandinę vietą, jaunių grupėje Deimantė ir Gintarė Bujaitės pasidalino I ir II vietas, vaikinų jaunių iki 18 m. grupėje I vietą laimėjo Elektrėnų KK atstovaujantis Domas Dringelis, o II vietą – Justas Vaitkevičius.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų