Joninės kitaip

Joninės kitaip

Julija Kirkilienė

Elektrėnuose Joninės atšvęstos buvo smagiai, ramiai ir saugiai. Žmonių susirinko ne mažiau nei tais laikais, kai buvo leidžiama laisvai lietis alkoholiui, daug buvo jaunimo ir šei­mų su vaikais. O ir vieta Joninėms elektrėniškiai pasigirti gali – ir vandens, ir erdvės šventei apstu, tik estrados trūksta.
Šventę įprastai pradėjo folklorinis ansamblis „Runga“ su Joninių daina „Kupolio rože“, kuria klausinėjo Jono, kur jis buvęs, o šis atsakė, kad turguje pirko dūdelę, bet dūduoti nemoka. Jeigu Jonas nemoka dūduoti, tai ansambliečiai, uždegę Joninių aukurą, pradėjo Joninių koncertą. Kol koncertavo „Runga“, „Kitava“, „Och“, mergaitės pynė vainikėlius, ku­riuos vėliau plukdė mariose. Sportinių varžybų nebuvo, bet kam buvo nuo­bodu klausytis koncerto, tas galėjo sportuoti ant treniruoklių, vaikai – suptis sūpynėse. Alkoholiu prekiaujama nebuvo, bet tie prekybininkai, kurie nepatingėjo prekiauti saldumynais, suvenyrais, papuošalais, nenusivylė. Pirkėjų buvo užtektinai. Kaip reta kada šventėje buvo daug jaunų žmonių, kurie ne tik koncerto klausėsi, bet turėjo progą aplankyti naująjį Elektrėnų vandens sporto klubą ir ten įsikūrusias kavines.

Tiesa, gražioje šventėje, kas norėjo, purvo rado. Pakraščiuose vis prašlitinėdavo vienas kitas įkaušęs vyras, bet išgėręs prie scenos pasirodyti retas išdrįso. Ligoninės direktorius Edmundas Niparavičius sakė, kad Joninių naktį į ligoninę nebuvo atvežtas nė vienas alkoholio padauginęs ar traumą gavęs asmuo. Policijos komisaras Andžej Grudinskij taip pat sakė, kad naktis buvusi gana rami. Net su pareigūnais budėjęs tarnybinis šuniukas darbo nedaug turėjo, nors šventė tęsėsi ir po vidurnakčio. Skambant smagio­ms ansamblio „Lietuvaičiai“ dainoms, liepsnojo laužas, ežere tarp vainikėlių mirgėjo žvakių liepsnelės, jaunimas šoko, o elektrėniškiai tarpusavyje kalbėjo, kad nė nesitikėję, kad ir be alkoholio taip smagiai galima linksmintis.

Komentarai:

  1. Jo,dabar kiekvienos šventės ar renginio proga trypsime paplūdimio veją ir šiukšlinsime pakrantes…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų