Keleliu į Vievio biblioteką

Keleliu į Vievio biblioteką

Spalio 3 d. vedini Vievio pradinės mokyklos direktorės A. Reklaitienės į Vievio miesto biblioteką atskubėjo Pakalniškių moksleiviai, tad klegesio, šypsenėlių, žingeidžių akučių tikrai netrūko, mat visi apsilankė jaukiuose knygelių namuose tam, kad susipažintų su jais, sužinotų, jog yra visada laukiami bibliotekos darbuotojų, knygelių, žaislų.

Vievio miesto bibliotekos inf.

Darbuotojos pasveikino svečius, supažindino su tauria bibliotekininko profesija, bibliotekos taisyklėmis, paaiškino, kaip tapti skaitytojais, rodė, iš kur pasirinkti knygelę, žurnaliukus, akcentavo, kiek laiko galima skaityti namuose, o svarbiausia – laiku grąžinti, nes dvasinės duonelės laukia ir kiti skaitytojai.

Įžymioji tetulė Knygotyra (lėlė, valdoma vyr. bibliotekininkės Danutės Venzlauskienės) pro savo namelio langą meiliai labinosi. Vaikučiams tai itin patiko, nes buvo pakviesti tapti mažaisiais aktoriais, t.y. dalyvauti Vievio bibliotekos lėlių teatriuko „Senas lagaminas“ veikloje, jau ir lėlių valdymą išbandė.

Vedėja Inga Sūnelaitienė pristatė akcijos „Metų knygos rinkimai 2011“ siūlomų knygelių sąrašą, paaiškino, kokiu būdu reikia išrinkti tą vienintelę.

Danutė Venzlauskienė aprodė vaikučiams biblioteką, supažindino su žaisloteka, knygų fondu, nuolat besikeičiančiomis vaikučių piešinėlių ir literatūrinėmis parodėlėmis (naujausia buvo skirta Tarptautinei mokytojų dienai).

Ypač moksleiviams didelį įspūdį padarė senieji spaudiniai (Lazdynų Pelėdos „Klajūnas“, 1903 m., „Vaikų pasiskaitymai“, 1915 m. ir kt.) bei didžiausia ir mažiausia bibliotekos knyga.

Bibliotekos vedėja skatino vaikučius draugauti su knygelėmis visą gyvenimą, nes ir mokslai seksis geriau, ir gyvenimas bus įdomesnis su personažais nuotykių pasaulyje.

Pasikeitę dovanėlėmis atsisveikinome smagūs ir sotūs, juk ragavome dvasinio pyrago…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų