Profesinio orientavimo diena Kietaviškių pagrindinėje mokykloje

Profesinio orientavimo diena Kietaviškių  pagrindinėje mokykloje
Paskutinę  dieną prieš rudens atostogas Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuota profesinio orientavimo diena.

Šios dienos visi nekantriai laukė. Pirmadienio pokalbių metu kiekvienos klasės atstovas išsitraukė lapelius su nuorodomis, kokiai profesijai turi ruoštis, profesijos patarėja D. Ivanavičienė rinko medžiagą, kuria galėtų pasinaudoti mokiniai, pristatydami savo profesijas.
Penktadienį  nuo pat ryto mokykloje klegėjo „pardavėjai“, „kirpėjai“, „policininkai“, „virėjai“ ir „mokytojai“. Mokiniai, iki pietų kartu su savo auklėtojomis ruošęsi pasirinktos profesijos pristatymui, sugužėjo į salę.
Pradžioje profesijos patarėja R. Matonienė supažindino su pirmaisiais žingsniais renkantis profesiją, atkreipė dėmesį, kaip svarbu gerai pažinti save, žinoti savo galimybes bei nuolat domėtis tuo, kas aktualu šiandieniniame gyvenime. Priminė internetinių svetainių adresus, informacinius leidinius, kuriuose mokiniai gali rasti reikiamos informacijos profesijų klausimais, pakvietė lankytis mokyklos profesinio informavimo taške.
Na, o vėliau prasidėjo tikras šou! „Pardavėjai“ kartu su savo auklėtoja G. Žaliene, pristatę pardavėjo darbo subtilybes, surengė puikią įvairių prekybos centruose įsigyjamų prekių reklamą, inscenizavo vaizdelį iš pardavėjų gyvenimo.
„Kirpėjai“ su auklėtoja M. Binkuliene ne tik demonstravo šukuosenos darymo procesą, bet ir pristatė parengtą informacinį stendą apie kirpėjo profesiją.
„Virėjai“ kartu su savo auklėtoja D. Gudeliene, pasidabinę puodais ir samčiais, pristatė pačių pagamintus patiekalus, papasakojo, kokias savybes reikia turėti virėjams, žemėlapyje pavaizdavo, kuriuose Lietuvos miestuose galima įgyti šią specialybę.
„Gydytojai“ su auklėtoja L. Vrubliauskiene pažėrė linksmų vaizdelių iš gydytojų kasdienybės, priminė, jog savo darbe jie vadovaujasi Hipokrato priesaika, supažindino su svarbiausiais gydytojo etikos principais.
„Policininkai“ su auklėtoja J. Rimkiene aptarė svarbiausias savybes, reikalingas policininkui, kiekvieną savybę žaismingai inscenizuodami, kviesdami laikytis kelių eismo taisyklių, tvarkos ir teisingumo.
Na, o „mokytojai“ su savo auklėtoja M. Puidokiene vedė „seminarą“, kuriame papasakojo apie mokytojo darbą, pristatė savo mokytojų portretus, skaitė mintis apie mokytojus.      
„Jau paskutinis pristatymas?“ – klausinėjo mokiniai, besibaigiant profesinio informavimo dienai. Vadinasi, diena praėjo ne veltui. Mokiniai turėjo galimybę pažvelgti į pristatytų profesijų subtilybes, savaip jas interpretuoti, o klasių auklėtojai dar kartą galėjo pažvelgti į savo auklėtinius neformalioje aplinkoje, pažinti juos. Bendra veikla visus suartina, kuria teigiamą mikroklimatą klasėje. Be to, juk ne veltui klasės auklėtojas vadinamas pagrindiniu profesinio informavimo organizatoriumi.

Ramunė Matonienė,
direktoriaus pavaduotoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų