Karjeros pradžia ir pabaiga su Kazokiškių sąvartynu

Karjeros pradžia ir pabaiga su Kazokiškių sąvartynu

Julija Kirkilienė

Dar neatšalus naujienai apie teismo sprendimą į kalėjimą uždaryti Liberalų sąjūdžio buvusį lyderį Eligijų Masiulį, Elektrėnų savivaldybę sukrėtė pateikti įta­rimai kitam liberalui, Elektrėnų savivaldybės tarybos nariui Virgilijui Pruskui. Įtariamasis karjerą pradėjo Elektrėnų savivaldybėje dirbdamas ekologu. Dirbant ekologu, Kazokiškėse buvo pastatytas sąvartynas. Vėliau V. Pruskas dirbo administracijos direktoriumi, o netekus tų pareigų, tame pačiame Kazokiškių sąvartyne susirado eksploatacijos skyriaus vadovo darbą. Kazokiškių sąvartynas priklauso Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centrui (VAATC). V. Pruskas šioje savivaldybės tarybos kadencijoje iš antro karto buvo pa­skirtas savivaldybės tarybos nariu, pavaduojančiu merą. Šias pareigas V. Pruskas gavo po pasižadėjimo, kad pavaduojant merą jam nebus mokamas atlyginimas.

Įtarimų priežastys
Kaip skelbia šalies žiniasklaidos priemonės, tyrime dėl turto pasisavinimo ir galimos korupcijos Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre (VAATC) įtarimai kyšininkavimu pareikšti įmonės Sąvartyno eksploatacijos skyriaus vadovui, Elektrėnų savivaldybės tarybos nariui liberalui Virgilijui Pruskui. Apie pareikštus įtariamus šiam asmeniui patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnyba. Tyrime, kurį atlieka STT ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, sulaikyta 12 asmenų, jie įtariami galėję neapskaityti ir pasisavinti per 1 mln. eurų, taip pat dalis jų gavę daugiau kaip 100 tūkst. eurų kyšių.
Pirmadienį (lapkričio 27 d.) VAATC skelbė, kad dėl įtarimų turto pasisavinimu ir korupcija nuo pareigų nušalinti trys darbuotojai. Dar vienas darbuotojas, kurio atžvilgiu dabar pradėti procesiniai veiksmai, jau anksčiau atleistas. Byloje tiriami nusikaltimai, susiję su nusikalstamomis veikomis nuosavybei, finansams, taip pat korupcinės veikos – stambus kyšininkavimas, papirkimas, prekyba poveikiu. Pasak STT Centrinės tyrimų valdybos viršininko Dariaus Balčiūno, pirminiais duomenimis, VAATC darbuo­tojai, būdami bendrininkų grupėje, kas dvi ar tris savaites priimdavo kyšius iš verslo subjektų, užsiimančių atliekų surinkimu ir tvarkymu. Padaryta žala dėl nesumokėto atliekų surinkimo mokesčio, pirminiais duo­menimis, šiuo metu viršija pusę milijono eurų. Tokiu būdu išvengta per 160 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių. Be to, įtariama, kad piktnaudžiaujant tarnyba, bu­vo klastojami į Vilniaus regiono atliekų surinkimo aikšteles pristatyto metalo ūkiniai, finansiniai dokumentai. Tokiu būdu metalas buvo pasisavinamas, gautas atlygis pasidalijamas tarp bendrininkų.

Turi laiko galvoti
Kitą dieną po skandalo dėl įtarimų V. Pruskui savivaldybės taryboje vyko posėdis, kurio pabaigoje buvo kalbama ir apie tą skandalingą atsitikimą. V. Prusko bendrapartietis, meras G. Ratkevičius tarybos narius informavo, kad tą pačią dieną, kai buvo sužinota apie įtarimus, Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sukvietė partijos valdybos susirinkimą. Į valdybos darbotvarkę buvo įtrauktas klausimas dėl V. Prusko narystės partijoje stabdymo ir jam rekomenduota palikti tarybos nario vietą. Meras sakė su tarybos nariu telefonu susisiekti irgi negalėjęs, bet kitam savivaldybės posėdžiui bus parengtas sprendimo projektas dėl įtariamojo atstatydinimo iš Ūkio reikalų komiteto pirmininko pareigų, iš Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo pareigų, iš Peticijų komisijos nario pareigų ir, žinoma, tarybai dar kartą reikės balsuoti ir paskirti kitą tarybos narį, pavaduojantį merą, jo atostogų ar kitu laiku, jei meras negalės eiti pareigų.
O ką apie visus jo atleidimus ir atsistatydinimus galvoja pats V. Pruskas? Į mano telefono skambutį įtariamasis atsiliepė iš karto. Žinoma, sakė, kad jaučiasi nekaltai apkaltintas, ir dėl visų atsistatydinimų dar turintis laiko pagalvoti, nors žino, kad jam partija taip rekomenduoja. Kadangi jis yra tik įtariamasis, tai tiki, kad įtarimai bus panaikinti… Kol partija stabdo įtariamojo narystę ir teikia rekomendacijas, VATTC vadovai iš pareigų V. Pruską nušalino tą pačią dieną, kai buvo pateikti įtarimai. T.y. aplinkosaugos vadybos magistro laipsnį turintis V. Pruskas karjerą Kazokiškių sąvartyne priverstas užbaigti.

 

Nuotraukoje: V. Pruskas po tarybos nario priesaikos, kurioje pasižadėjo „…sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų