Kaip tinkamai išsirinkti šviestuvą?

Kaip tinkamai išsirinkti šviestuvą?

Įvairių formų ir dydžių šviestuvai yra tas šviesos šaltinis, kurį lengviausia pritaikyti bet kurioje namo ar buto patalpoje. Galima rinktis iš daugybės skirtingų modelių – nuo pakabinamų ar sieninių šviestuvų iki stalinių lempų ir naktinių šviestuvų, skirtų vaikų kambariams. Kiekvieno tipo šviestuvai turi savo vietą namuose.

Kaip išsirinkti tinkamą šviestuvą pagal kambario apšvietimo poreikius? Į kokius kriterijus turėtumėte atsižvelgti rinkdamiesi šviestuvą? Štai 4 dalykai, kuriuos reikia žinoti.

1. Šviestuvo paskirtis

Interjero šviestuvą pirmiausia reikėtų rinktis atsižvelgiant į patalpą, kuriai jis skirtas. Apšvietimo poreikiai valgomajame, svetainėje ar miegamajame nėra vienodi.

Svetainėje arba valgomajame šviestuvas turėtų skleisti švelnią šviesą, kad suteiktų gerą atmosferą ir jaukumą. Šiems kambariams puikiai tiks pakabinami, sieniniai, pastatomi ir staliniai šviestuvai.

Miegamajame arba vaikų kambaryje rinkitės šviestuvą su gaubtu, kad kambarys būtų apšviestas prislopinta šviesa. Galite rinktis ir stalinį šviestuvą, stalinę lempą arba naktinę lempą.

2. Šviestuvo dizainas

Interjero šviestuvo dizainą lemia stilius, medžiagos ir spalvos. Šviestuvo gaubtas ir pagrindas – tai du elementai, į kuriuos reikia atsižvelgti. Šiuolaikiškam kambariui rinkitės geometrinės formos šviestuvą, pagamintą iš metalo, stiklo, medžio, audinio ar keramikos. Tokių šviestuvų galima rasti įvairių stilių: šiuolaikinio, modernaus, industrinio. Populiarus pasirinkimas yra ir retro stiliaus šviestuvas Kaune daug įvairių pasirinkimų galite rasti parduotuvėje: lempa.lt

3. Lemputės tipas

Renkantis lemputę reikia atsižvelgti į tris pagrindinius kriterijus: lempai tinkamo cokolio tipą, patalpoje reikalingą šviesos galią ir intensyvumą bei energijos suvartojimą. Yra dviejų tipų lempučių su varžtiniu cokoliu:

  • E14;

  • E27.

Biure ar valgomajame 60-75 W lemputės užtikrina vidutinio intensyvumo šviesą. Svetainei ar miegamajam rekomenduojame rinktis nuo 40 iki 24 W lemputę, kuri skleidžia silpnesnę šviesą. Tokia šviesa geriausiai tinka skaitymui ir poilsiui.

Šviesos diodų lemputės skleidžia silpniausią šviesą, jų galia yra nuo 3 iki 6 W. Jos ant rašomojo stalo skleidžia santūrią, bet efektyvią šviesą.

Taip pat yra stalinių lempų su reguliatoriais, kurios puikiai tinka prisitaikyti prie regėjimo komforto.

4. Lemputės suvartojamos energijos kiekis

Norint sumažinti energijos suvartojimą, geriausia rinktis A++ arba A+ klasės lemputę. Šiai energijos kategorijai priskiriamos LED ir mažai energijos naudojančios lemputės. Pastaraisiais metais jos vis dažniau pasirodo rinkoje.

Remiama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų