Kaip pagražinti savo gyvenimą

Kaip pagražinti savo gyvenimą

Kai sužinojau, kad Vievio kultūros centre įvyks paskaita-seminaras „Sėkmės psichologija: gražesnis gyvenimas“, nutariau: reikia eiti, juk kas nenori gražesnio gyvenimo?  O ir psichologijos mokslai man nėra visai svetimi. O čia dar ne tik paskaita, bet ir seminaras! Taigi gal nors į savo gyvenimo saulėlydį ką nors praktiško išmoksiu?

Pasidomėjusi apie žmogų, turėjusį pamokyti mane gražesnio gyvenimo, sužinojau, kad Saulius Bagdonas yra VšĮ „Kitas variantas“ – savanoriškos organizacijos – lektorius. Be to, jis – nevyriausybinės organizacijos „Vilnius Y‘s Men‘s Club“ prezidentas. Bet kai jį pamačiau – jaunutį, beje, labai simpatišką, vyruką, sudvejojau: ką man, o ir kitiems garbaus amžiaus klausytojams (salėje jaunimo buvo nedaug), gali naujo pasakyti jaunuolis? Ar bus čia kas įdomaus?

Bet vos tam jaunuoliui prabilus, dar tik jam prisistatant, mano nuomonė iškart   pasikeitė. Supratau: vaikinas turi ne tik žinių, bet ir Dievo dovaną – mokėjimą nuoširdžiai bendrauti, mokėjimą iškart sudominti auditoriją, mokėjimą rimtą paskaitą pateikti kaip žaidimą. Net patys nedrąsiausi buvo įtraukti į disputą; drąsiai reiškė savo mintis, emocionaliai pritarė lektoriaus teiginiams, kėlė savo versijas, dalijosi patirtimi.

Lektoriaus paskaitoje keliami teiginiai – kaip ugdyti savarankiškumą, pozityvų mąstymą, lyderystę, gyvenimo tikslus, kūrybingumą, vizijas, sugebėjimą išsilaisvinti iš įvairių baimių ir stereotipų, kaip išmokti tikėti savimi ir nepasiduoti – buvo pateikti labai suprantama, įvairaus išsilavinimo žmonėms prieinama forma. Todėl paskaita tapo betarpišku bendravimu, draugišku pasivaišinimu arbata (ačiū Vievio kultūros centro moterims!), netgi eilių skaitymu ir anekdotų pasakojimu.

O ką jau kalbėti apie tai, kad mes buvome pamaloninti netikėto svečio – vyriausiojo Lietuvos Kalėdų senelio Arvydo Bagdono dalyvavimu mūsų susitikime. Beje, A. Bagdonas – jaunojo lektoriaus tėtis. Tai štai iš kur jaunuolio mokėjimas taip bendrauti su žmonėmis! Net ir dvi valandas trukusi paskaita prabėgo kaip keliolikos minučių pasisėdėjimas su draugais. Ačiū jaunajam lektoriui už gerą nuotaiką, už sukonkretintas ir susistemintas mintis! Už renginį ačiū Vievio kultūros centro darbuotojams. Organizatorių partneris – nevyriausybinė organizacija „Vilnius Y‘s Men‘s Club“.

Vievietė pensininkė

Karolina NAPRIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų