Kaip pagerinti nakties miegą?

Kaip pagerinti nakties miegą?

Pagerinti nakties miegą gali būti labai svarbu siekiant suteikti savo kūnui energijos ir žvalumo. Todėl siekiant tinkamai išsimiegoti reikia tinkamai tam pasiruošti, kad Jūsų miegas tikrai būtų kokybiškas ir leistų Jūsų kūnui pailsėti. Štai keletas patarimų, kaip galite padėti sau miegoti kokybiškiau:

  • Bandykite kiek įmanoma laikytis to paties miego ir pabudimo rėžimo, kad kiekvieną dieną, įskaitant savaitgalius pabustumėte tuo pačiu laiku. Tai padės Jūsų organizmui susikurti nuoseklų miego ritmą.

  • Sukurkite raminančią miego aplinką. Miego kambarį paverskite patogiu, tamsiu ir vėsiu kambariu. Būtinai pasirūpinkite, kad pagalvės, bei čiužiniai būtų kokybiški ir patogūs, nes visos šios pagalbinės priemonės leidžia gerai išsimiegoti.

  • Venkite elektroninių prietaisų prieš miegą. Bent valandą prieš miegą venkite žiūrėti televizorių, naudotis kompiuteriu, planšetiniu kompiuteriu arba mobiliuoju telefonu. Šie prietaisai skleidžia mėlyną šviesą, kuri gali slopinti miego hormono melatonino gamybą Jūsų organizme.

  • Venkite kofeino ir alkoholio vakare. Šie stimuliantai gali trukdyti normaliam miegui ir sukelti nemigą.

  • Reguliarus fizinis aktyvumas gali pagerinti miego kokybę. Tačiau venkite intensyvių pratimų per paskutinę valandą prieš miegą, nes tai neigiamai veikia Jūsų miego kokybę.

  • Paprastas vakarinių ritualų įvedimas. Sukurkite raminantį vakarinių ritualų rinkinį, pavyzdžiui, gerkite šiltą arbatą, skaitykite knygą ar klausykite raminančią muziką, kad signalizuotumėte savo organizmui, jog artėja miego laikas.

  • Valgykite lengvus, mažai riebalų turinčius patiekalus ir lengvai virškinamus vakarienės valgius, nes sotūs ar sunkūs patiekalai gali sukelti diskomfortą ir trukdyti Jūsų miegui.

Taigi, pabaigai, jei kovojate su nuolatine nemiga arba kitais rimtais miego sutrikimais, konsultuokitės su gydytoju arba miego specialistu. Tačiau, jei galite, pabandykite pasinaudoti šiais patarimais, kurie gali padėti Jums susitvarkyti su miego sutrikimais, ir taip išvengti papildomų medicininių preparatų naudojimo. Geriausia yra eksperimentuoti su skirtingais būdais ir rasti tai, kas veikia geriausiai Jūsų miegą. Todėl, tokie būdai, kaip miego komfortas, ir patogi pagalvė ar lova, leidžia mūsų kūnui atsipalaiduoti. Nuoseklumas ir nuosaikių gyvenimo būdo pokyčių įvedimas gali turėti teigiamą poveikį jūsų miegui.

Remiama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų