Kaip elektrėniškiai su eglute atsisveikino

Kaip elektrėniškiai su eglute atsisveikino
Greta KAMANDULYTĖ

Už lango šalta, pusto, o kas nebijojo nei šalčio, nei į kokią pusnį įbristi, tas sausio 6 d. atėjo į Elektrėnų kultūros centrą, kur buvo organizuojamas atsisveikinimas su eglute. Bet, pasirodo, elektrėniečiai labai bijo žiemos išdaigų ir tą vakarą į šventę susirinko labai negausiai.

Laikraštyje buvo skelbiama, jog tuo pačiu bus surinktos ir šias Kalėdas atgyvenusios eglės, deja, eglių nebuvo daugiau nei žiūrovų, tiksliau – nė vienos. Organizatoriams teko atšaukti šį sumanymą ir paskambinti, kad mašina, skirta eglėms išgabenti, negaištų laiko ir nevyktų į Elektrėnus.
Šaltą vakarą nedidelio būrelio susirinkusiųjų ausis sušildė ir nuostabiais muzikos garsais pakerėjo Elektrėnų savivaldybės merginų vokalinis ansamblis su vadove Laima Mažuolyte. Išgirdome ir giesmių, ir dainų. Bet koks gi atsisveikinimas su eglute be trijų karalių? Sulaukėme ir jų. Į šventę, elektrėniškių pasveikinti, kaip ir pridera, atvyko ir trys karaliai – vyrai iš liemens ir iš stuomens. Žinoma, atvyko ne tuščiomis, rankose kiekvienas kažką nešė, tai buvo mira, smilkalai ir auksas. Karaliai dar ir muzikavo: kas gitara grojo, kas būgną mušė.
Karaliai pasirodyti pakvietė ir „Viešnias iš praeities“ – Gilučių dramos kolektyvą, kuris mums parodė, kaip atrodytų šiuolaikiškas pasaulis akmens amžiaus žmonių akimis. Vėliau trys karaliai kartu su žiūrovais pasišoko bendrame ratelyje. Kadangi karaliai su dovanomis atvyko iš toli, tad, kad jie ilgam prisimintų mūsų mielus Elektrėnus, irgi gavo dovanų: šiltas pirštines, kad kelionėje nesušaltų, lininę staltiesę, kad visad prisimintų, kaip gražiai lietuvaitės audžia, bei gabalą dešros, kad neišalktų atgal keliaujant. Atsisveikinę su trimis karaliais, atsisveikinome ir su miesto eglute, kuri labai jau nenoriai užgeso, matyt, gera buvo Elektrėnams žibėti.
Štai taip su eglute atsisveikino Elektrėnų miesto gyventojai, susirinkę negausiai, bet atsisveikinę linksmai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų