Kaip žebertoniškiai žiemą varė

Kaip žebertoniškiai žiemą varė
Greta Kamandulytė

Žebertonių kaimo bendruomenė  su pirmininke Rasuole Mistrulli varė žiemą iš  kiemo pasidarydami sau šventę. (Užgavėnės Žebertonyse – video), (video2), (video 3).

Nors ir šaltoką, bet saulėtą šeštadienio dieną Žebertonių kaimo bendruomenės nariai nuo pat ryto rengėsi šventei – Užgavėnėms. Pagal lietuviškas tradicijas ir papročius žiemos varymas buvo suorganizuotas: į šventę visus pašėlioti kvietė per kaimą brikelėje važiuodami Kanapinis su Lašininiu. Nors nelabai daug žmonių jiems pavyko prišaukti, bet prišaukė. Visiems susirinkusiems buvo rengiamos įvairios estafetės, šventinę nuotaiką gerino vis pasipykdami Lašininis su Kanapiniu. Buvo čia ir čigonų, ir giltinių, ir dar visokio kito velnio.
Kadangi diena buvo ne tokia jau pavasariška, žiema labai jau nenoriai bėgo iš kiemo, tad visus šildė  karšti blynai, šiupinys… Taip pat buvo sudeginta ir gražioji mergelė Morė – nors ir gaila buvo, visgi teko.
Pavargę, bet linksmi žebertoniškiai namo išsiskirstė tik vakarėjant. Šaunu, kad kaime dar tebetęsiami papročiai, tradicijos, kad žmonės vis dar susiburia kartu šventę atšvęsti ar šiaip pavakaroti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų