Ką reikia žinoti apie paskolas turint blogą kredito istoriją?

Ką reikia žinoti apie paskolas turint blogą kredito istoriją?

Nesvarbu, ar reikia įsigyti naują automobilį, kad galėtumėte nuvykti į darbą, ar padengti staigias ir netikėtas išlaidas, kartais jums tiesiog reikia papildomų pinigų. Taip gali atsitikti kiekvienam. Bet jei jūsų kredito istorija ir kredito reitingas nėra geras, jūsų paskolos galimybės gali būti apribotos

Laimei, net tada kai neturite kredito istorijos ar ši nėra gera, yra galimybių: priklausomai nuo to, kiek jums reikia pinigų, galbūt galėsite gauti paskolą iš kreditoriaus, kuris specializuojasi paskolose žmonėms su bloga kredito istorija. Kai yra tiek daug kreditorių, pagrindinė problema gali būti tinkamo varianto pasirinkimas. Būtent čia svarbų vaidmenį atlieka paskolų palyginimo portalai bei individualios paskolos užklausos pateikimas. Galimybė sužinoti ką galite gauti nieko nekainuoja, bet leidžia išsirinkti geriausią variantą. Tad pabandykime apžvelgti kas tos paskolos su bloga kredito istorija ir ką žinoti, norint gauti paskolą.

Kas yra bloga kredito istorija?

Turėti „blogą kredito istoriją“, „blogą kredito reitingą“ arba tiesiog „blogą kreditą“, paprastai reiškia, kad jūsų kredito ataskaitos (ir iš jų gaunamas kredito reitingas) rodo neigiamą jūsų kredito praeities elgesį.

Kreditas yra tiesiog pirkimas ar skolinimasis su sutartimi, kurią vėliau sumokėsite. Kreditoriaus sutikimas leisti jums naudotis kreditu yra pagrįstas pasitikėjimu, kad grąžinsite tai, ką skolinote, ir palūkanų mokesčius pagal grafiką, dėl kurio sutikote priimdami paskolą ar kredito sąlygas.

Apskritai, bloga kredito istorija atsiras, jei negrąžinsite skolų pagal savo skolinimosi sutartis. Įvykiai, įskaitant pavėluotus ar praleistus mokėjimus, gali pakenkti jūsų kredito istorijai ir reitingui.

Ateityje, matydami blogą kredito istoriją, kreditoriai nebus linkę suteikti jums paskolos geromis ir mažomis palūkanomis. Visgi, kaip jau minėjome pradžioje, šiuo metu Lietuvoje platus būrys kreditorių teikiančių paskolas. Todėl net jei jūsų kredito istorija yra bloga, tačiau atitinkate kitus keliamus reikalavimus, dar turite galimybę rinktis iš įvairių kreditorių pasiūlymų.

Į ką atkreipti dėmesį imant paskolą su bloga kredito istorija?

Jokia paskola nesuteikiama be rizikos tiek skolintojui, tiek skolininkui. Prieš imdami paskolą visada turėtumėte gerai pagalvoti, tačiau kreditoriai mano, kad tiems, kurių kredito reitingas yra žemesnis, kyla didesnė rizika vėluoti ar nesugebėti gražinti paskolos. Štai keletas dalykų, apie kuriuos reikia pagalvoti, jei turėdami blogą kredito istoriją žvalgotės paskolos:

Ar paskola yra prieinama?

Kuo mažesnis jūsų kredito reitingas, tuo brangesnė paskola (didesnės palūkanos) jums bus pasiūlyta ir tuo mažiau galėsite skolintis. Įsitikinkite, kad paskolos grąžinimo grafikas atitiks jūsų mėnesio biudžetą – ir saugokitės, nes didesnės palūkanos reiškia, kad paskola apskritai yra brangesnė.

Nevykdomi įsipareigojimai yra brangūs

Įsipareigojimų nevykdymo pasekmės gali būti brangios ir galite susidurti su skolų administravimo agentūromis, antstoliais, priverstinio grąžinimo planais išskaičiuojant iš darbo užmokesčio ar net teisiniais veiksmais. Tačiau, jei laiku padengsite pradelstus įsiskolinimus ir toliau mokėsite grąžinamąsias sumas, jums nekils didesnių problemų.

Apribojimai to, ką galite skolintis

Kadangi bloga kredito istorija kelia didesnę riziką skolintojui, vargu ar jums bus paskolinta daug pinigų vienu metu. Išmintinga valdyti savo lūkesčius, kiek pinigų galite (ir tikrai turėtumėte) skolintis, ypač atsižvelgiant į didesnę palūkanų normą.

Jūsų kredito reitingas yra svarbus

Skolintojai atsižvelgs į kitus veiksnius, svarstydami apie paskolą, įskaitant jūsų pajamas, kiek nuosavybės turite (jei norite ją naudoti kaip užstatą) ir į visas nesumokėtas paskolas, kurias vis dar mokate. Kredito reitingas svarbus, tačiau nebūtinai jūsų atveju svarbiausias.

Galite pagerinti savo kredito istoriją ir reitingą

Jei kiekvieną mėnesį pavyks pilnai ir laiku įvykdyti paskolos mokėjimą pagal sutartą grąžinimo grafiką, laikui bėgant jūsų kredito reitingas beveik neabejotinai padidės. Kredito įmonės mėgsta matyti įrodymus, kad žmonės skolinasi atsakingai, ir tai padės ateityje.

Gyvenimas nenuspėjamas, todėl niekada nežinote, kada jums susiklostys tokia situacija, po kurios jūsų kredito istorija taps bloga. Tačiau jei turite galimybę, pasistenkite to išvengti. O turėti blogą kredito istoriją nėra nuosprendis – tikėtina kreditoriai bus griežtesni ir ne tokie dosnūs, tačiau paskolą gauti vis tiek galite tikėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų