Jei trūksta dėmesio ar pagalbos – skambink 111

Jei trūksta dėmesio ar pagalbos –  skambink 111

Julija Kirkilienė

Lietuvos Raudonasis Kryžius švenčia savo 105 metų sukaktį, o Elektrėnų skyrius dirba tik antrus metus. Ta proga šeštadienį, sausio 20 d., Raudonojo Kryžiaus Elektrėnų skyriaus savanoriai į Elektrėnų biblioteką paminėti sukakčių pakvietė Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) ir kitus savivaldybės aktyvius senjorus. Sukakčių šventę paįvairino interaktyvus edukacinis spektaklis „Sesutė Gerutė ir broliukas Nevaliukas“.
Smagiai senjorai, pasilinksminę su aktoriais Rasa Strauzaite ir Linu Barausku, prisiminę vaikystės išdaigas ir atliekų rūšiavimo svarbą, išklausė Elektrėnų skyriaus vadovės Rasos Kulevičenės informaciją apie savanorių darbą ir rūpesčius, apie naujai pastatytus raudonuosius konteinerius tekstilei, apie senjorų įtraukimą į aktyvią veiklą ir paskanavo Profesinio mokymo centro konditerių torto.

Nors Raudonojo Kryžiaus pagrindinės užduotys: stebėti, kaip kariaujančios šalys laikosi Ženevos konvencijų, organizuoti sužeistųjų mūšio lauke slaugą ir priežiūrą, stebėti elgesį su karo belaisviais, padėti ieškant dingusių asmenų ginkluoto konflikto metu, organizuoti civilių gyventojų apsaugą ir globą, arbitruoti tarp kariaujančių šalių ginkluotame konflikte, bet kol Lietuvoje padangė taiki, savanoriai užsiima kitokia veikla. Viena iš pagrindinių paskutiniojo laikotarpio Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veiklų – humanitarinė pagalba daiktais ir rūbais, konsultacijos ir psichologinė pagalba žmonėms, kuriems to reikia. Humanitarinei pagalbai plėsti savanoriai, kartu su partneriais „Ecoservice“ pastatė tekstilės rūšiavimo raudonuosius konteinerius ir kviečia visuomenę juose palikti nebenešiojamus drabužius bei avalynę. Kaip redakcijai sakė R. Kulevičienė, švarius rūbus iš konteinerių išrūšiuos „Ecoservice“ ir juos atiduos Raudonajam Kryžiui. Raudonojo Kryžiaus savanoriai išrūšiuotus rūbus, patalynę, avalynę, kitą buityje naudojamą tekstilę sandėliuos savo patalpose ir pagal poreikį dalins žmonėms, kuriems to reikia. Jei tekstilės susidarys daugiau nei reikia, pagal galimybę ji bus parduodama antram naudojimui, o gautos lėšos panaudotos Raudonojo Kryžiaus veiklai. „Tekstilės rūšiavimo konteinerių iniciatyva yra puikus būdas prisidėti ir prie gamtos saugojimo, ir prie pagalbos nelaimės ištiktiems žmonėms. Tikime, kad žmonės noriai rinksis nebenešio­jamus rūbus ar avalynę rūšiuoti būtent šiuose Raudonojo Kryžiaus logotipu pažymėtuose konteineriuose ir tokiu būdu padovanoti juos žmonėms, kuriems šių daiktų trūksta arba paremti mūsų organizaciją ir veiklas“, – atsakymą redakcijai atsiuntė LRK vadovė Kristina Meidė. „Tekstilės pramonė – viena labiausiai pasaulyje aplinką teršiančių pramonės šakų, o kiekvienas mūsų per metus iki šiol išmetame maždaug 12 kilogramų nebereikalingų drabužių. Vis daugiau žmonių supranta, jog sąmoningas vartojimas ir rūšiavimas – būtinybė einant tvarumo keliu, o mes galime jiems padėti, sudarydami kuo patogesnes sąlygas tą daryti“, – pranešime spaudai rašė „Ecoservice“ generalinė direktorė Jurgita Nacevičienė.

This slideshow requires JavaScript.

Raudonasis Kryžius taip pat informuoja, kad nutikus nelaimei, dėl kurios prireikia humanitarinės pagalbos daiktais ar drabužiais, konsultacijos, psichologinės pagalbos, Lietuvos gyventojai kviečiami skambinti trumpuoju hu­manitarinės pagalbos numeriu 111 ir LRK savanoriai suteiks humanitarinę pagalbą.
O Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Elektrėnų skyrius, jungiantis per 80 savanorių, šiuo metu aktyviai dirba su senjorais, kuriuos kiekvieną šeštadienį nuo 11.00 iki 13.00 val. kviečia Elektrėnų bibliotekoje ir „Versmės“ gimnazijoje žaisti bingo. R. Kulevičienė taip pat kviečia prie LRK Elektrėnų skyriaus veiklos prisijungti daugiau savanorių, kurie padėtų senjorams sumažinti vienišumą. O tiems, kam reikalinga pagalba, dar kartą primename – skambinkite tel. Nr. 111.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų