Javapjūtė per traukinio langą

Man, valstiečių sūnui, vis dar rūpi, kaip sekasi mūsų žemės ūkiui. Todėl rugpjūčio 19 d. keliaudamas traukiniu Klaipėda–Vilnius per langus atidžiai stebėjau, kaip Lietuvoje vyksta javapjūtė.

Pastebėjau, kad Lietuvos laukai atrodo gražūs ir tvarkingi. Susidariau nuomonę, kad Klaipėdos ir Kretingos rajonuose nukulta gal apie 80 proc. derliaus. Plungės ir Telšių rajonuose derlius atrodo labai geras. Laukuose geltonuoja jūros javų, bet vietomis jie išguldyti. Stebėjausi, kad šiuose rajonuose dar daug nenukultų javų. Per traukinio langus nepamačiau nė vieno kombaino. Šiaulių ir Radviliškio rajonuose derlius, atrodo, nuimamas sparčiau. Kėdainių rajone, atrodė, kad jau visas derlius nukultas: laukuose matosi rulonai šiaudų, dauguma laukų jau paruošti naujam derliui sėti. Kauno ir Jonavos rajonuose derliaus nuėmimas gal tik įpusėjo. Važiuojant per Elektrėnų savivaldybės teritoriją, matėsi beveik visi nukulti laukai, o nenukultuose dirbo modernus daugiaaukštis kombainas.

Dažnai tenka važiuoti keliu Vilnius–Utena, stebiuosi, kodėl šiuose rajonuose tiek daug apleistų pakelių, nedirbamų žemių.

Stebėdamas javapjūtę, prisiminiau, kad Lietuvoje vienas šalies gyventojas per metus vidutiniškai sunaudoja po 1 toną grūdinių kultūrų. Į tą skaičių, žinoma, įeina ir pašarai gyvuliams. Gera žinoti, kad Lietuva tampa vis turtingesnė šalis, grūdų užaugina tiek, kad užtenka savo reikmėms ir parduoti lieka. Tik apie tai mažai rašoma spaudoje… Žiniasklaida mėgsta daugiau apie nusikaltimus, o ne apie žemdirbystę rašyti… Kita vertus, gal ir rašo tai, ką žmonės mėgsta skaityti… O aš vis dar laukiu straipsnių apie gyvenimą kaimuose, apie žemdirbių rūpesčius ir pasiekimus.

Vytautas Navaglauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų