Ilgas kelias iki maudyklos: Semeliškių seniūnija išsprendė Beižionių seniūnijos bėdą

Ilgas kelias iki maudyklos: Semeliškių seniūnija išsprendė Beižionių seniūnijos bėdą

Julija Kirkilienė

Pirmąjį birželio penktadienį visi keliai – nuo Semeliškių ir Beižionių – į Noškūnus, prie Vaisiečio ežero, vedė. Birželio 7 dieną labai iškilmingai buvo atidaryta nauja maudymosi vieta Semeliškių seniūnijoje, skirta ir beižioniškiams. Paplūdimio paieška prie Vaisiečio ežero turi savo epopėją. Beižionių seniūnijoje, kurioje yra net 3 ežerai, paplūdimiui vietos neatsirado. O Semeliškių seniūnijoje, aktyvios Beižionių bendruomenės, pilietiško žmogaus Rolando Zagorsko ir Semeliškių seniūnės Loretos Karalevičienės pastangomis, paplūdimiui vieta buvo surasta prie to paties Vaisiečio ežero, tyvuliuojančio abiejose seniūnijose.

Maudyklos paieškos

Apie paplūdimio paieškas Bei­žionių seniūnijos gyventojams, ra­šėme 2017 metų vasarą, straipsnyje „Ežerų krašte nėra vietos nusimaudyti“. Tada Beižionių bendruomenė ieškojo būdų paplūdimiui įrengti prie Vaisiečio ežero, Degučių sodybos, kur visada buvusi maudymosi vieta. Bet Degučių palikuonys, prie ežero susigrąžinę savo žemes, nei paplūdimio kaimynystės, nei savo žemės gabalėlį valstybei parduoti norėjo. Penkerius metus Beižionių bendruomenė ieškojo maudyklai vietos ir žemės savininko, galinčio valstybei parduo­ti ar išnuomoti vietą paplūdimiui. Suradus žmogų, parduodantį žemę prie ežero, paaiškėjo, kad jis parduo­da savo žemės du sklypus kartu, bet valstybei tiek daug žemės nereikėjo. Tada pilietiškas ir aktyvus Beižionių bendruomenės narys Rolandas Zagorskas nutarė visą parduodamą žemę nupirkti savo reikmėms ir iš jos 8 arus prie pat ežero, už tą pačią kainą parduoti valstybei, paplūdimiui įrengti. Kaip sakė Beižionių bendruomenės pirmininkas Vilmandas Palčiauskas, tas sklypelis paplūdimiui tinkamas labiau nei prie Degučių sodybos, bet yra Semeliškių seniūnijoje. Beižionių bendruomenės nariai, su Semeliškių seniūne sutardami geriau nei su Beižionių seniūnu, ėmėsi darbų: subūrė savanorius, išvaliusius ežerą nuo ajerų ir dumblių, išlygino smėlį, buvusį sovietmečio maudykloje, pastatė poilsio zonai reikalingą inventorių, Beižionių seniūnija prisidėjo prie įvažiavimo patvarkymo, buvęs mero pavaduotojas R. Ivaškevičius pasistengė, kad greičiau būtų sutvarkyti dokumentai, ir maudykla šią vasarą jau laukia poilsiautojų. Tiek Semeliškių seniūnija, tiek Beižionių bendruomenė, tiek kaimynystėje likęs Rolandas, tikisi, kad paplūdimio svečiai ilsėsis kultūringai ir šiukšlių po savęs nepaliks.

Smagus atidarymas

Naujosios poilsio zonos atidaryme prie Vaisiečio ežero įvyko toks šiltas ir spalvingas renginys, kad lietus, sukdamas ratus apie paplūdimį, į šventę neužsuko. Į šventę sugužėjo daug kitų svečių: visas desantas savivaldybės vadovų, Seimo narė Edita Rudelienė, vietiniai gyventojai, išeiviai iš Noškūnų ar dažnai vasaras čia leidžiančios išeivių atžalos bei abiejų seniūnijų bendruome­nės. Šventės scenarijų, kaip sakė V.Palčiauskas, kartu kūrė Beižionių bendruomenė, Semeliškių seniūnija bei Semeliškių kultūrinių renginių organizatorė ir šventės vedėja Silva Bielskienė, tą dieną sutikusi savo gimtadienį. Scenarijus buvo tikrai pasisekęs: renginį atidarė valtele atplaukusios Beižionių bendruomenės vaikų dienos centro mergaitės, kurios, skambant M.Vaitkevičiaus ir Stasio Žlibino dainai „Jaunystė“, išlipusios iš valtelės pašoko spalvingą šokį….
Po gražios šventės pradžios vyko daug kalbų, padėkų, apdovanojimų, sporto rungčių ir koncertų. Šventės didvyriais, muškietininkais pavadinti, buvo trys Beižionių bendruomenės nariai – Vilmandas Palčiauskas, Romas Ašmena, Rolandas Zagorskas – ir buvęs mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius, kantriai ėję dulkėtais keliais, kol pusiaukelėje tarp Beižionių ir Semeliškių atsirado tvarkinga maudymosi vieta… Jiems dėkojo Semeliškių seniūnė L. Karalevičienė, o Beižionių seniūnas Mindaugas Makūnas padėkojo tik dviem beižioniškiams – R. Ašmenai ir R. Zagorskui. Bet Noškūnų kaimo gyventojai Vida Venskutonienė ir Valdas Matuliūkštis padėkojo visiems keturiems paplūdimio įren­gimo iniciatoriams ir Semeliškių seniūnei, įteikdami po marškinėlius su Vaisiečio ežero vaizdais. Šventė užsitęsė iki pat saulėlydžio, o kad laikas neprailgtų ir susirinkusieji nepraalktų, Semeliškių seniūnija organizavo kareiviškos košės vaišes. Vietiniai gyventojai sakė norintys, kad toks sezono atidarymas vyktų kiekvienais metais.

Laimės ir gelbėjimo ratai

Koncertavo šventėje Vievio kul­tūros centro ansamblis „Pylimėlis“ ir atlikėja Donata Verbylaitė. Šventės dalyviai, skambant muzikai, draugiškai susikibę rankomis, sukosi ratelyje. Koncerto metu sportinių renginių organizatorius Juozas Gudeliūnas organizavo „kitokias“ sporto rungtis: rato užmetimo ir skenduolio gelbėjimo. Rungtys organizuojamos, sakė J. Gudeliūnas, todėl, kad tokių priemonių niekada neprireiktų. Tiesa, rungtyje mėtomas buvo ne gelbėjimo ratas, kurių paplūdimyje per šventę buvo net du – vienas įsi­gytas pagal reikalavimus, kitas – savivaldybės dovanotas. Ratus rungtyse atstojo sukamas lankas. Ilga eilė nutįso prie Beižionių bendruomenės organizuoto laimės rato sukimo… Ir visai nesvarbu buvo, kur tas laimės ratas sustojo – dovanų gavo visi. Beižionių bendruomenės pirmininkas V. Palčiauskas apdovanojo savanorius iš Beižionių, prisidėjusius prie paplūdimio tvarkymo. Jų sąraše buvo apie 20: Rolandas Zagorskas, Romas Ašmena, Raimondas Ivaškevičius, Žilvinas Ramanauskas, Vaidas Petrokas, Donatas Ramanauskas, Deividas Karalevičius, Saulius Tomkevičius, Laurynas Bušma, Nerijus Šmatenko, Gediminas Ivanauskas, Giedrius Misevičius, Algirdas Zagorskas, Algis Ališauskas, Valentyn Romaniuk, Daniil Romaniuk, Adomas Vaiginis, Snežana Mickevičiūtė ir kt.

Apie Vaisietį

Visuotinėje Lietuvos enciklopedijoje rašoma, kad ežeras Vaisietis yra vienas švariausių ežerų Lietuvoje, jo plotas 89,7 hektaro. Ežeras netaisyklingos formos, šakotas. Didžiausias plotis 1 kilometras. Didžiausias gylis 29,8 m (šiaurės vakarinėje dalyje), vidutinis gylis 9,7 metro. Ežeras rininės kilmės. Kranto linija labai vingiuota, jos ilgis 7 km (yra kyšulių, didelių įlankų). Krantai aukšti, statūs, prie Vaisiečio pietrytinės šakos prieina Semeliškių miškas. Į Vaisietį įteka 2 upeliai, išteka Vaisietė (į Galnio ežerą). Vaisietis priklauso Verknės ir Strėvos baseinui. Atabradas platus, smėlingas, vietomis apaugęs reta nendrių ir meldų juosta. Giliau dugną dengia sapropelingas molis. Ežerėvardis Vaisíetis kildinamas nuo žodžių vaisius, veistis, vys­tytis, vytis („suktis“) ir pan.
Į šventę atvykę svečiai apie ežerą daug žinojo, todėl teisingai atsakinėjo į renginio vedėjos užduo­tus klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų