Ilgai besitęsianti draugystė

Ilgai besitęsianti draugystė
Greta Kamandulytė

Jau aštuonerius metus Elektrėnų vaikų globos namai bendradarbiauja su Vokietijos organizacija ,,Sterntaler – Kinder Litauen e.V.“,  kuri kiekvieną vasarą Elektrėnų vaikų globos namų vaikams suteikia didžiulį džiaugsmą – galimybę dviem savaitėm nuvykti į Vokietiją, susipažinti su jos kultūra, kalba, gyventojais.

Atrodo, dvi svaitės nėra labai ilgas laiko tarpas, bet vaikams tai didžiausias vasaros nuotykis: jie patiria naujų, dar neišgyventų įspūdžių, įgauna naujos patirties, pramoksta kalbos, papramogauja, atsipalaiduoja po sunkių mokslo metų ir pamiršta apie tai, ko jiems trūko, trūksta, ar kada nors trūks. Vaikai gyvena savanorių vokiečių šeimose, kurie juos labai šiltai ir draugiškai priima, myli, globoja, rūpinasi ir kt. Juk kad būtum laimingas, reikia  padėti kurti laimę kitiems. Vaikų ryšis su užsieniečiais tapo toks stiprus, kad jie susirašinėja laiškais, elektroniniu paštu, siunčia vieni kitiems dovanas, sveikinimus, bendrauja telefonu. Jeigu paklaustume kokio nors vaiko, kodėl jis laukia vasaros, jis atsakytų : ,,nes važiuosiu į Vokietiją“.
Kaip ir kiekvienais, taip ir šiais metais Elektrėnų vaikų globos namų ugdytiniai sulaukė svečių iš Vokietijos, kurie suteikė vaikams didžiulį džiaugsmą ir dar didesnį vasaros laukimą. Vakarais vaikai džiugino viešnias įvairiais žaidimais, muzikos ir šokio pasirodymais. Viešnios iš Vokietijos aplankė Elektrėnų paramos šeimai tarnybą, Vilniaus televizijos bokštą, Trakų pilį, sekmadienį kartu su vaikais dalyvavo šv. Mišiose.
Bet nieko juk nėra amžino, atėjo laikas svečiams vykti į namus. Vaikai labai liūdėjo, kai reikėjo išlydėti svečius. Išlydint viešnias ne vienam skruostais riedėjo liūdesio ašaros, bet jas išdžiovino mintis, kad jau greitai – vasara, ir vėl visi susitiks. Tikimės, kad šiais metais šeimų, norinčių bent trumpam priglausti Elektrėnų vaikų globos namų vaikus, atsiras daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų