Interaktyvioje parodoje jaunimas kvietė pažinti Pietų Kaukazą

Interaktyvioje parodoje jaunimas kvietė pažinti Pietų Kaukazą
Vasario  8-12 d.  Semeliškių vidurinėje mokykloje veikė paroda  „Pakeliui. Pietų Kaukazas  – Europos dalis“, kurioje jaunimas kvietė pažinti Pietų Kaukazo šalis.

Video, audio, foto ir teksto darbų paroda pristatė trejus metus trukusio neformaliojo ugdymo projekto rezultatus ir  įtraukė  į egzotiškų šalių pažinimą per netradicinį mokymąsi.
Paroda „Pakeliui. Pietų Kaukazas  –  Europos dalis“  –  tai jaunų  žmonių media darbai, sukurti kūrybinėse dirbtuvėse, vykusiose Baku, Jerevane, Tbilisyje, Vilniuje, Vienoje.
„Dalyvavimas projekte man davė labai daug. Susipažinau su puikiais  žmonėm, su kuriais toliau vystome įvairias idėjas, daug išmokau, sužinojau apie Pietų Kaukazo šalis. Iki šiol apie tas šalis žinojau tik tiek, kad ten kažkada atostogaudavo mano tėvai, visa kita atrodė labai tolima. Pažinti  žmones iš Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžiano buvo neįkainojama patirtis, mūsų pasaulėžiūros labai skiriasi, todėl bendravimas su jais atneša daug atradimų ir pokyčių tavo paties požiūryje“,  – apie dalyvavimą projekte pasakojo iš Kėdainių kilusi Eglė Samoškaitė.
Edukacinė-eksperimentinė paroda, jau sėkmingai pristatyta Austrijoje bei kituose Lietuvos miestuose, kvietė susipažinti su skirtingų  šalių jaunų  žmonių kūrybiškai perteiktu požiūriu  į juos supančią aplinką.
„Vykdant  projektą ir  dirbant su  Pietų Kaukazo  šalimis neminint tarpkultūrinių skirtumų vienas iš sudėtingiausių dalykų buvo padėti suprasti neformalaus ugdymo rezultatą. Rezultatai kiekvienam dalyviui yra labai individualūs ir slypi ne tik finaliniame materialiame pavidale, bet ir procese“, – teigia projekto „Pietų Kaukazas – Europos dalis“ koordinatorius Martynas Stukas.
Parodą pristatė Mokymų centras „Daugirdiškės“, bendradarbiaujantis su Semeliškių vidurine mokykla. Mokymų centras „Daugirdiškės“ siūlo apgyvendinimo bei mokymo ir konsultavimo paslaugas organizacijoms ir institucijoms Elektrėnų ir kitose savivaldybėse.
Projektą organizavo Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija,  vienijanti  žmones, aktyviai veikiančius neformaliojo ugdymo srityje. Projektą  finansavo Europos Komisija, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Švietimo ir mokslo ministerija. Projekto idėją remia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Mokymų centro „Daugirdiškės“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų