Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Semeliškių bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Semeliškių bibliotekoje

Jau aštunti metai, kai Semeliškių bibliotekoje lapkričio mėnesį vyksta didelis šurmulys. Šiais metais Šiaurės šalių  bibliotekų savaitė prasidėjo 14-tą dieną, literatūros parodėle „Skaityk Šiaurės šalių literatūrą“, o savaitės tema – „Humoras Šiaurėje“. Suaugusiems gana rimta literatūra, o štai su vaikais tikrai atradome daug linksmo ir smagaus.

Irena VENSKUTONIENĖ,

Semeliškių bibliotekos vedėja

Lapkričio 16 dieną į biblioteką atėjo trečiokai su mokytoja Vaita Vitkauskaite. Prie žvakelių šviesos skaitėme A.C. Vestly knygelės „Mortenas, senelė ir Martė“ ištrauką. Diskutavome, kiek įdomaus ir juokingo įvyksta gyvenime kiekvieną dieną. Vaikai skaitė komiškas ištraukas iš perskaitytų šiaurės rašytojų knygelių, vėliau vaišinosi saldėsiais ir „juoko“ gėrimu.

Vėliau sugužėjo antrokai ir jų mokytoja Irena Rulevičienė. Jie turėjo užduotį – išmokti po vieną anekdotą. Pirmiausia skaitėme ištrauką, kaip ir trečiokai. Toliau vyko anekdotų  konkursas. Įdomiausią papasakojo Saulius Petrusevičius. Jam ir buvo suteiktas „Anekdotų princo“ vardas. Nuo jo neatsiliko Arnas Liudvinavičius ir Agnė Markevičiūtė. Jie irgi gavo prizus. Bibliotekos vedėja pasidžiaugė, kad ruošiantis šiaurės šalių bibliotekų savaitei, pagyvėjo šiaurės šalių rašytojų knygelių skaitymas ir pakvietė vaikus ir toliau domėtis šia literatūra.

Baigėme Šiaurės šalių bibliotekų savaitę su ketvirtokais ir jų mokytoja Daiva Šareikiene (bibliotekos savanore). Jie nupiešė komiksus pagal Astridos Lindgren knygelę „Emilis iš Lionebergos“. Kiekvienas turėjo sugalvoti kitokią pabaigą. Piešinius patys ir komentavo. Piešinukus įkėlėme į bibliotekoje esantį „Pažinimo medį“. Dar skaitėme privalomą ištrauką iš A. C. Vestly knygelės ir nusprendėme, kad juokingų situacijų galima surasti kiekvieną dieną. Rytmetį „Ir kas gi čia juokinga?“ baigėme vaišindamiesi  „troliuko“ gėrimu ir saldainiais bei sausainiais.

Ačiū mokytojoms ir vaikams, dalyvavusiems Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose. Vaikai   prisiminė jau skaitytas knygas, susipažino su naujomis. Savaitė praėjo turiningai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų