Humoras – visur humoras

Jau vienuoliktus metus Vievio miesto biblioteka dalyvauja projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurį organizuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, tad lapkričio 14-20 d. vyko įvairaus pobūdžio renginiai, skirti šviesos ir knygos šventei, kurios bendra tema – „Humoras Šiaurėje“.

Asta GURSKAITĖ

bibliotekos skaitytoja

„Šiaurės šalių bibliotekų savaitės“ atidarymas vyko Vievio miesto bibliotekoje, kur išradingų bibliotekininkių dėka buvo sukurta išties nuostabi atmosfera, atspindinti šiaurietišką humoristinę nuotaiką: turtinga Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda „Humoras suvienija mus nepaisant sienų ir ribų“ ne vieną mintimis nukėlė į vaikystę (juk neįmanoma užmiršti H. K. Anderseno pasakų, A. Lindgren „Ronja, plėšikų duktė“ ir kt. kūrinių), originalių Šiaurės šalių humoristinių spaudinių paroda „Humoras – visur humoras“.

Ypač domino paroda „Knygos Šiaurės šalių kalbomis“: viena yra skaityti kūrinį, išverstą į lietuvių kalbą, visai kas kita – originalus variantas bent pavartymui, o prasmingas akcentas – deganti senovinė žvakė – tarsi skleidė žinių šviesą.

Be galo savo darbą mylinti Vievio m. bibliotekos vedėja Inga Sūnelaitienė susirinkusiems pristatė šį Šiaurės ir Baltijos šalių projektą, supažindino su tikslais, akcentavo viena jų, t.y. bendradarbiavimą, pabrėžiant bibliotekų svarbą visuomenės kultūriniame gyvenime, supažindino su privalomaisiais tekstais, kurie skirti skaitymui bibliotekose vykstančiuose renginiuose, parodė plakatą, atvirukus su Šiaurės šalių atributika, kurioje atsispindi šiaurietiškas humoras.

Miesto bibliotekos vedėja priminė, jog yra sukurta internetinė prieiga www.norden.lt, kur galima išsamiai susipažinti su Šiaurės ministrų biuro Lietuvoje veikla, rasti įvairios ir įdomios informacijos bei Šiaurės šalių filmotekos filmų sąrašą, kuriuos galima pažiūrėti internete arba kino teatre „Pasaka“ Vilniuje.

Taip pirmąja renginių diena atvėrėme duris kultūriniam žodžiui.

Šių metų privalomieji tekstai iš knygų vaikams yra norvegų rašytojos Anne-Catharin’os Vestly „Mortenas, senelė ir Martė“, jaunimui ir suaugusiems – švedų rašytojo Mikael’o Niemi „Populiari muzika iš Vitulos“.

Be tekstų skaitymo su Vievio bibliotekos skaitytojais žiūrėjome filmą „Populiari muzika iš Vitulos“, dalinomės įspūdžiais su ekskursijų dalyviais po Šiaurės šalis, peržiūrėjome nuotraukas, su vaikučiais diskutavome temomis „Ar juokas TIK gydo?“, „Ar panašus lietuviškas humoras į Šiaurės šalių?“.

Lapkričio 17 d. bibliotekoje buvo išskirtinė tuo, jog klausėmės itin intelektualaus Vievio gimnazijos mokytojos V. Debesienės pranešimo „Spalvų pasaulis vaikų piešiniuose“, o 6 C klasės moksleiviai pristatė originalių piešinių parodą „Spalvingas humoras Šiaurėje“ (mokyt. V. Debesienė).

Mažieji bibliotekos skaitytojai liko neabejingi piešinių konkursui „Mano mažieji juokeliai“. Susitiksime Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje kitais metais!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų