Geriausi armonikieriai rinkosi Elektrėnuose

Geriausi armonikieriai rinkosi Elektrėnuose

Virginija Jacinavičiūtė

Liaudies muzika – lietuviškosios kultūros ir tautos istorijos dalis. Kad liaudies muzika puoselėjama visuose Lietuvos kraštuose, buvo galima įsitikinti balandžio 6 d. Elektrėnų kultūros centre, kur vyko visos Lietu­vos armonikierių suvažiavimas – armonikininkų šventė „Armonikos garsai“. Šeštadienio po­pietę linksmai muzikai paskyrę žiūrovai išgirdo visą pulką armonikierių, tarp jų ir atstovų iš Elektrėnų savivaldybės. Smagiai renginį vedė šmaikštaus žodžio kišenėje neieškanti dzūkaitė Marceliutė.
Organizuoti armonikininkų šven­tę prieš daugelį metų sugalvojo renginių organizatorė Nijolė Skorubskienė. Kurį laiką šventės tradicija buvo nutrūkusi, bet šiemet nutarta idėją atgaivinti. Solistus ir ansamblius iš visos Lietuvos sukviesti padėjo instrumentinio – vokalinio ansamblio „Konkordas“ vadovas Adolfas Blažonis. Muzikantui šventėje teko atsakomybė pritarti kitiems muzikantams būgnais. Šiomis improvizacijomis A. Blažonis parodė savo profesio­nalumą ir muzikalumą.

This slideshow requires JavaScript.

O kiekvienas solistas ar kolektyvas demonstravo savitą muzikos atlikimą ir vienas už kitą gražesnius instrumentus, prilygstančius meno kūriniams.
Kaip akcentuoja Elektrėnų kul­tūrinių renginių organizatorė Gre­ta Garmašaitė-Balienė, „Armonikos garsai“ – tai šventė, kuri sujungia melodingus valso žingsnelius, ekspresyvius šokius bei kojas priverčiančią kilnoti polkutę.
Renginyje Elektrėnų savival­dybei atstovavo armonikininkas Jonas Gaidukas bei Gražinos Barz­daitienės (akordeonas), Juozo Ba­nuškevičiaus (trimitas) ir Adolfo Blažonio (mušamieji) trio.
Armonikininkų fiestą užbaigė grupės „Noragas“ koncertas.
Renginio dalyviai buvo apdovanoti kultūros centro padėkomis, atminimo dovanėle ir kultūros cent­ro darbuotojos Onos Hopenienės rankų darbo dekoruotais kiaušiniais Atvelykio proga.
Po koncerto Elektrėnų kultūros centras pasidalino komentaru socialiniame tinkle dėkodamas už gražią šventę: „Kultūros centras nuoširdžiai nori dar kartą padėkoti kiekvienam dalyviui, kuris dalijosi savo talentu ir aistra, bei gausiai susirinkusiems žiūrovams – už šypsenas, plojimus, dainas ir buvimą drauge“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų