Gandrinės

Gandrinės
Kovo 25-oji – Gandro sugrįžimo diena. Ši diena visada buvo svarbi šventė senovės lietuviams.

Dar ir dabar žmonės laukia sugrįžtant šio paukščio. Gandras yra pavasario pranašas, tai kaip gi galima nelaukti jo parskrendant?  Ypatingai smagi ši  šventė yra vaikams, kadangi gandras, sugrįžęs iš šiltųjų  kraštų, parneša ne tik pavasarinį orą, bet ir įvairiausių  dovanų.
Šiais metais sugrįžęs gandras, kaip ir pernai, neaplenkė ir Elektrėnų socialinės reabilitacijos centre įsikūrusio Vaikų dienos centro. Šiltą kovo 25-osios popietę čia sugužėjusių vaikų laukė malonios staigmenos. Vaikams buvo atskleisti senovės papročiai bei prietarai, kuriais žmonės vadovavosi švęsdami gandrines. Susirinkę vaikai bandė įminti įvairias mįsles, smagiai praleido laiką kartu su centro darbuotojais šokdami liaudies šokius, dainuodami daineles apie gandrus, žaisdami įvairiausius žaidimus.
Šią smagią popietę vainikavo pas dienos centrą lankančius vaikus atskridęs gandras. Tik, gaila, kad šis paukštis jiems nepasirodė, o pastuksenęs į langą, nuskrido. Tačiau vaikai buvo labai nustebę ir išbėgę  į kiemą medyje surado gandro jiems paliktą maišą įvairiausių skanėstų. Vaikams tai sukėlė labai daug teigiamų emocijų, jie dalijosi gardumynais bei linksminosi, po to išskubėjo savo įspūdžių papasakoti tėveliams.
Ir maži, ir dideli  čia smagiai praleido laiką, o darbuotojams buvo malonu žiūrėti į vaikų ir jų tėvelių  laimingus veidus.
Primename, kad Vaikų dienos centras Pakalniškių kaime yra dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuoto vaikų dienos centrų  projekto „Ištieskime šeimai pagalbos ranką“ (projekto vadovė  Edita Kizlienė).

N. Janušonytė
Socialinė  pedagogė
S. Nenartavičiūtė
neform. ugdymo vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų