Gabių ir talentingų moksleivių pagerbimo šventė

Gabių ir talentingų moksleivių pagerbimo šventė

Meras Gediminas Ratkevičius, „Ąžuolyno“ progimnazijos direktorė Birutė Misiūnienė, mokytoja ir Andriaus mama Kristina Stankevičienė, Andrius Stankevičius, mokytoja Vitalija Kubilienė, mero pavaduotoja Inga Kartenienė ir dir. pavaduotoja ugdymui Odeta Kanapkienė

Deimantė Jančiūnaitė

Birželio 20 dieną gabiausi Elektrėnų savivaldybės mokiniai, jų mokytojai, tėveliai ir kiti artimi žmonės rinkosi į miesto biblioteką, kurioje jau ketvirtąjį kartą vyko Gabių ir talentingų moksleivių pagerbimo šventė.
Šventės svečius pasitiko jaukiai papuošta salė, kurioje šių metų nominantams ir jų mokytojams buvo paruošti staliukai su įvairiomis vaišėmis. Renginio vedėjas Paulius­ Markulis linkėjo moksleiviams, pa­sižymėjusiems išskirtiniais akade­miniais, meniniais ir sportiniais pasiekimais, kad ši šventė prisidėtų prie jų asmeninio augimo, padidintų ­savigarbą ir pasitikėjimą savimi, labiau skatintų įsitraukti į visuomeninį gyvenimą. Jis pridūrė, kad skatindami jaunus žmones siekti aukštų tikslų, investuojame į Lietuvos atei­ties mokslinius, meninius, sportinius ar technologinius pasiekimus.
Šioje šventėje taip pat dalyvavo Elektrėnų savivaldybės meras­ Gediminas Ratkevičius, Elek­trėnų savivaldybės administracijos direktorė Jekaterina Goličenko, savivaldybės vicemerė Inga Kartenienė, mero patarėjai Dovydas Bliujus ir Gintaras Jančiauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys.
Šios šventės muzikinė puošmena – rokenrolo grupė „Rolling Box Band“, kuri savo pasirodymais tarp apdovanojimų džiugino šventės ­svečius.
Pirmiausia, sveikinimo žodį tarė meras Gediminas Ratkevičius, kuris dėkojo ne tik moksleiviams, bet ir jų tėveliams, mokytojams už tai, kad Elektrėnų savivaldybė turi jaunų ir talentingų žmonių, kurie kuria Lietuvą ir daro ją geresnę. Meras taip pat pašmaikštaudamas svarstė, koks gi būtų salės IQ (intelekto koeficientas).
Moksleivius pasveikino ir šios šventės idėjos autorė, vicemerė, Gabių ir talentingų mokinių skatinimo komisijos pirmininkė Inga Kartenienė. Ji taip pat supažindino su mokinių teikimo apdovanojimams kriterijais. Jais vadovaujantis, šiais metais Skatinimo komisija iš 67 kandidatų išrinko dešimt žmonių, kurie bus apdovanoti už akademinius, devynis – už meninius, o aštuo­niolika – už sportinius pasiekimus. Šie moksleiviai buvo apdovanoti 200 eurų vertės dovanomis ir mero Gedimino Ratkevičiaus padėkomis.

This slideshow requires JavaScript.

Dar vieną sveikinimo žodį tarė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys, kuris cituodamas graikų filosofo, tyrinėtojo Aristotelio mintį: „Į didelį talentą visuomet įmaišyta beprotybės“ linkėjo, „gerosios“ beprotybės – aistros, noro siekti ateities pergalių mokslo, sporto, meno srityse.
Išklausius sveikinimo žodžius, prasidėjo apdovanojimų teikimo ceremonija. Pirmiausia, mokslei­viai buvo apdovanoti už akademinius pasiekimus: penki Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos moksleiviai – Austėja Stirnaitė, Mantas Rafanavičius, Diana Viktorija Kartenė, Rusnė Kulevičiūtė, Teodor Šneider, keturi jaunuoliai – Adrian Pavlov, Antanas Arlauskas, Ieva Jodkaitė, Tautvydas Tauras – iš Vievio gimnazijos ir Andrius Stankevičius iš Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos.
Šventėje buvo apdovanoti­ ir Elektrėnų meno mokyklos auklėtiniai Veronika Troščenko, Sofija Radvilaitė, Patricija Gliaudelytė, Ieva Bondzinskaitė, Milda Bondzinskaitė, Monika Liekytė, Smiltė Bagdzevičiūtė, Modestas Antanas Kaminskas, Kamilė Jodkaitė ir Gabija Dzetlauskaitė, kurie taip pat gavo dovanų kuponus bei padėkas.
Net aštuoniolika Elektrėnų sporto centro ugdytinių buvo apdovanoti už sportinius pasiekimus: Rokas Makulavičius (dziudo), Emilija Revina (sportiniai šokiai), Lukas ­Kybartas (irklavimas), Adas Stefanovič (irklavimas), Kamilė Černiauskaitė (plaukimas), Germantas Petrauskas (plaukimas), Nojus Volungevičius (buriavimas), Austėja Karčiauskaitė (buriavimas), Mykolas Leipus ­(buriavimas), Glorija Korsakaitė (plaukimas), Milita Korsakaitė (plaukimas), Nikoleta Kazlauskaitė (sportinė gimnastika), Evelina Čechovičiūtė (sportinė gimnastika), Erikas Kvetkauskas (dziudo), Natas Aleksejūnas (dziudo), Viktorija Ragauskaitė (dziudo), Vaiva Rastenytė (ledo ritulys), Aušrinė Rakauskaitė (ledo ritulys).
Šventėje taip pat buvo pagerbti dalykų mokytojai, treneriai, kurie savo pastangomis prisidėjo prie puikių mokinių pasiekimų.
Be to, vienas iš šių jaunuolių Andrius Stankevičius iš Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos buvo apdovanotas dviguba premija už išskirtinius pasiekimus akademinėje srityje. Renginio metu koncertavusi grupė „Rolling Box Band“ šiam mokiniui skyrė dainą, o aš nusprendžiau pakalbinti šį jaunuolį ir supažindinti „Elektrėnų kronikos“ skaitytojus su šia asmenybe.

Ar turi kokių nors ritualų ar įpročių, kurie padeda pasiekti geriausius rezultatus?
Pirmiausia, stipriai ruošiuosi olimpiadoms. Jų metu visą laiką susikaupiu, pasiruošiu kelis žingsnius į priekį. Ir sėkmės paslaptis: prieš konkursus išgerti vandens.

Ką patartum kitiems jauniems žmonėms, kurie siekia panašių tikslų?
Pirmiausia, tai nesijaudinti, būti ramiems, daug ir stropiai mokytis.

Ar apdovanojimai įkvepia Tave siekti dar aukštesnių tikslų?
Kiekvienas paskatinimas įkvepia siekti aukštesnių tikslų ir aš tikiuosi, kad šis apdovanojimas nėra paskutinis.

Kas buvo didžiausi palaikytojai ir kaip jie prisidėjo prie Tavo sėkmės?
Tėvai, mokytojai, artimi žmonės, giminės, šeimos nariai. Tėvai nuo pat vaikystės skatino, diegė geras moks­lo vertybes, o mokytojai stropiai ir stipriai mokė.

Kokie buvo didžiausi iš­šūkiai, su kuriais susidūrei?
Iššūkių yra daug, bet vienas iš didžiausių – sunkūs klausimai olimpiadose. Norėdamas juos įveikti stengiuosi atsakingai ruoštis iš ­anksto, nedaryti didelių klaidų.

Kokie Tavo tikslai gyvenime? Gal jau turi savo karjeros tikslą?
Kuo noriu būti, apmąstau, galvoju sukti fizikos krypties link, dar daug laiko liko iki profesinio pasirinkimo, todėl tikslai dar gali keistis.
Ačiū už pokalbį.

Jolitos Dzimidavičienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų