Festivalis „Vievio džiazo klavišai“: koncertas „Profesionalų įkvėpti“

Festivalis „Vievio džiazo klavišai“: koncertas „Profesionalų įkvėpti“

Bene visi muzikuojantys vaikai svajoja apie savo koncertą su garsiais muzikais. Tokia pui­­ki galimybė suteikta mūsų savi­valdybės meno mokyklų mokiniams: vienas iš projekto „Festivalis „Vievio džiazo klavišai“, finansuo­jamo Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės, renginių – koncertas „Profesionalų įkvėpti“, įvykęs pirmąjį spalio antradienį. Jame mielai sutiko dalyvauti Vievio ir Elektrėnų meno mokyklų „džia­zuojantys“ vaikai – vokalistai ir instrumentalistai. Kartu su garsiaisiais vakaro svečiais – Dainiumi Pulausku ir jo grupe – jaunieji atlikėjai parengė po kūrinį. Drąsius žingsnius džiazo pasaulyje žengė Vievio meno mokykloje vokalo besimokantys jauniausias koncerto dalyvis Benas Trembo ir Kotryna Čižaitė (mokyt. Irena Starošaitė), šios mokyklos instrumentalistai: fleitininkai Adomas Diatlovas ir Luknė Gurskaitė (mokyt. Armis Mangirdas) bei pianistė Simona Zagorskaitė (mokyt. Asta Karpičienė). Elektrėnų meno mokyklai atstovavo trys vokalo mokytojos Laimos Mažuolytės mokinės: Aurėja Petrauskaitė, Au­gustė Daniūnaitė ir Adrija Gavei­kaitė. Jei Vievio ir Elektrėnų meno mokyklų auklėtiniai dar ieško atei­ties kelių į tikrąjį džiazą, tai vakaro viešnios – Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos moksleivės Greta Smalskytė ir vievietė Austėja Pažėraitė (mokyt. Greta Šimkutė) – jau pasirinko džiazinio muzikavimo kelią ir mokosi vokalinio džiazo. Merginų atlikti džiazo standartai skambėjo išties profesionaliai. Jaunieji atlikėjai prisipažino patyrę ypatingą džiaugsmą ir sceninį įkvėpimą, kurį lėmė bendras muzikavimas su profesionalia džiazo grupe.
Tarp koncertinių numerių vakaro vedėja pasakojo džiazo „gimimo“ istoriją, trumpai pristatė džiazo žanrus ir stilius.

Jaunieji atlikėjai su Dainiaus Pulausko grupe po koncerto. Liudmilos Felčinskajos nuotr.

Visus koncerto metu skam­bėjusius kūrinius aranžavo Dainius Pulauskas. Kūrybinis bendravimas su šio muziko grupe, kurios nariai – Valerijus Ramoška (trimitas), Tomas Botyrius (saksofonas), Arman Isojan (kontrabosas), Augustas Baronas (perkusija) ir, be abejo, pats Dainius Pulauskas (klavišiniai), jauniesiems atlikėjams – galbūt būsimiems džiazo muzikams – didžiulė patirtis, kurią kiekvienas jų, be abejo, įsirašys į savo kūrybinės veiklos dienoraštį. O kaip dar vienas šio vakaro prisiminimas – Dainiaus Pulausko džiazo kūrybos kompaktinės plokštelės, kurias Maestro įteikė visiems koncerto dalyviams ir jų pedagogams.
Koncertas „Profesionalų įkvėpti“ – tarsi įvadas į lapkričio mėnesį įvyksiantį keturių džiazo koncertų ciklą, kurio metu laukia neužmirštami susitikimai su Lietuvos džiazo elitu bei užsienio svečiais.

Audronė Stepankevičiūtė,
projekto „Festivalis „Vievio džiazo klavišai“ vadovė

 

Nuotraukoje: Savo kūrybos CD Dainius Pulauskas teikia jauniausiam koncerto dalyviui Benui Trembo

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų