Europos kalbų diena Pastrėvyje

Europos kalbų diena Pastrėvyje

Mokytojui nėra lengvas uždavinys kiekvieną mokyklos renginuką paversti ne tik prasmingu, bet ir įdomiu, naudingu, tačiau su juo mokytojas puikiai susidoroja. Ir šį kartą  Pastrėvio pagrindinėje mokykloje neįprastai buvo paminėta Europos kalbų diena.

Pastrėvio bibliotekos vedėja Danutė KANANAVIČIENĖ

Anglų kalbos mokytoja V. Špiliauskaitė bibliotekoje surengė viktoriną „Daug kalbų – vienas tikslas“, kurioje dalyvavo 5-10 klasių mokiniai, iš kiekvienos klasės po du atstovus. Pasiskirstę į dvi komandas mokiniai surengė šaunų prisistatymą, kuriame įrodė, kaip yra svarbu žinoti užsienio kalbą. Prisiminė, kad Europos Sąjungoje oficialiai vartojamos 23 kalbos. Kiekviena užduotis komandoms buvo įveikiama. Bibliotekos vedėja Danutė Kananavičienė priminė, kad  bibliotekoje dalyviai  turi  galimybę rasti informaciją, tiek kompiuteriu, tiek informacinėje literatūroje ir vaizdinėmis priemonėmis. Smagiausia  užduotis mokiniams buvo kūrybinė-muzikinė, keliais muzikos stiliais perdainuoti Europos himną. Išradingai skambėjo lietuvių liaudies motyvu  ir repo ritmu sudainuotas himnas. Po viktorinos apibendrinimo mokiniai buvo apdovanoti knygomis „Europa vaikams“, „Europa ir jūs“ ir saldumynais.

Bibliotekos vedėja pristatė literatūros parodą „Europos Sąjunga ir mes“.

Džiugu, kad mokykloje mokosi daug aktyvių mokinių, kurie labai norėjo prabilti įvairiomis užsienio kalbomis. Vėliau vyko trumpi mokinių pasirodymai: 5 klasės mokinys Deivydas Rokas Stančikas išvardino visas Europos šalis ir jų sostines, Eglė Turevičiūtė lenkų kalba deklamavo eiles apie rudenį, Ugnė Čižiūtė prabilo apie meilę ispanų kalba, o 6 klasė mokė eiliuoti rusų kalba. Septintokas Deivydas Pranckūnas deklamavo savos kūrybos eiles gimtąją lietuvių kalba. Daug nuskambėjo gražių dainų anglų ir rusų kalbomis.

Visi mokiniai ir mokytojai bei bendruomenės nariai visada yra laukiami bibliotekoje, kurioje galima surengti daug prasmingų renginių. Bibliotekos vedėja dėkinga mokytojai Vilijai Špiliauskaitei už bendradarbiavimą, gražias idėjas, kurios  yra realizuojamos bibliotekoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų