Etnografinė vakaronė – tradicijų tąsa

Etnografinė vakaronė – tradicijų tąsa

Ilgėjant ir tamsėjant vakarams mūsų senoliai rinkdavosi pavakaroti, tad tęsiant tradicijas, lapkričio 30 d. pavakarę Kietaviškių progimnazijoje į vakaronę „Darbus dirbkim, bet ir švęsti neužmirškim“ susirinko ne tik mokiniai, mokytojai, bet ir mokinių tėveliai, kiti šeimos nariai.
Pirmiausia visi buvo pakviesti į salę, kur muzikos ir etninės kultūros mokytoja Gražina Žalienė kartu su 5–6 klasių etnokultūros cent­ro būrelio nariais pristatė muzikos, etninės kultūros ir technologijų STEAM projektą „Seku, seku pasaką“, 2023 m. vykdytą kartu su technologijų mokytoja Ramute Stočkūniene. Projekto metu buvo mokomasi sekti pasakas be galo, pagamintos lėlės – pasakų personažai, mokytasi lietuvių liaudies dainų, kurios atspindėjo pasakų veikėjus. Pritemdytoje aplinkoje sekamos pasakos, persipynusios su dainomis, jaukiai nuteikė pereiti prie pasirinktų darbų veiklos grupėse.
O veiklų buvo įvairiausių: vieni, padedami tautodailininkės Onutės Patronaitienės ir mokytojos Vitalijos Kubilienės, pynė adventinius vainikus. Kiti su moky­tojomis Gražina Žaliene ir Aušra Taparauskiene gamino adventinius kalendorius ir kalėdinius žaisliukus. Trečioji grupė, vadovaujama Ramutės Stočkūnienės ir Linos Vrubliauskienės, su vaikais ir jų tėveliais kepė kalėdinius sausainius. Mokytojos Jolita Kazareva ir bibliotekininkė Daiva Ivanavičienė mokė, kaip pasigaminti dekoraciją „Popierinės Kalėdos“, dar kiti su mokytoja Danguole Galiniene gamino sniego senius iš popieriaus, o mokytojos Daiva Markauskienė ir Kristina Nedzveckienė kartu su savo grupe kūrė nuostabius ažūrinius burbulus.
Dėkojame visiems, gausiai dalyvavusiems vakaronėje – 77 dalyviams! Dėkojame už tradicijų puoselėjimą, už bendrystę, už padovanotą savo laiką. Tai pati didžiausia dovana šiame siautulingame tempe ir skubėjime. Pats metas sustoti, papuošti savo širdis gerais darbais ir paruošti jas šv. Kalėdoms.

Direktorė Ramunė Matonienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų