Elektrėniečiai dalyvavo demonstracijoje Lenkijoje

Elektrėniečiai dalyvavo demonstracijoje Lenkijoje

Rugsėjo 17 d. Lenkijoje, Vroclovo mieste, kur į pasitarimą susirinkę buvo visų Europos šalių finansų ministrai,  vyko eurodemonstracija. Ministrus į Vroclavą atlydėjo ir profsąjungų aktyvistai. 50 tūkst. iš 16 Europos šalių protestuojančių profsąjungiečių minioje buvo ir dvi delegacijos iš Lietuvos: LPS „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacija.

Red. inf.

Eurodemonstracijoje dalyvavo ir 13 Elektrėnų regiono profsąjungos „Solidarumas“, Vievio  paukštyno ir energetikų atstovų. Eurodemonstracijoje LPS „Solidarumas“ vėliavą nešė  elektrėniškis Mykolas Masys.

Pasak M. Masio, visų Europos šalių profsąjungos, tarp jų ir Lietuvos, pasirašė reikalavimus ne mažinti, o kurti darbo vietas, mažinti socialinę atskirtį, nepažeidinėti žmogaus teisių.

„Mes tikimės, kad su laiku padėtis pasikeis  ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje bei Elektrėnuose.  Dabartinė sunki padėtis elektrinėje, Vievio paukštyne ekonomiškai skaudžiai smogė mūsų mažam regionui,“ – sakė  M. Masys.

Vroclove susirinkusiems Europos Sąjungos šalių finansų ministrams profesinės sąjungos pasisakė prieš finansų rinkų ir reitingų agentūrų diktatą, griežtą biudžeto taupymo politiką, kuri reiškia drastiškus atlyginimų ir socialinės apsaugos išmokų karpymus, nesaugumą ir nedarbą, ypač jaunų žmonių nedarbą, augančią atlyginimų ir socialinę nelygybę.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ eurodemonstracijoje vieningai su kitomis ES profesinėmis sąjungomis stojo už stiprią socialinę apsaugą, kuri garantuotų socialinę sanglaudą ir solidarumą, stabilias ir kokybiškas darbo vietas, socialinių partnerių autonomiškumą kolektyvinėse derybose ir derybose dėl atlyginimų, perkamosios galios išsaugojimą ir didinimą, geresnes pensijas.

„Lietuva įrodė, kad mūsų gali būti daug, mes vieningi kartu su Europa. Eurodemonstracija praėjo puikiai, surinkome gausų būrų LPS „Solidarumas“ narių, su kuriais parodėme, kad profsąjungų judėjimas yra gyvas,“ – įspūdžiais iš eurodemonstracijos dalinosi LPS „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų