Elektrėnai vėl alsuos džiazu

Elektrėnai vėl alsuos džiazu
Trečius metus iš eilės Elektrėnuose vasara palydima džiazo garsais. Rugsėjo 4 d. 15-23 val.  Elektrėnų  kultūros centro kieme pasirodys talentingiausi Lietuvos džiazo atlikėjai.

Tradiciškai festivalyje džiazuos Elektrėnų meno mokyklos jaunieji muzikantai, naujų idėjų nestokojanti elektrėniečių grupė „Glad“, nuolatiniai festivalio svečiai „The Magic Time Orchestra“ (vadovas E. Vedeckas),  gera energija užkrečiantis „Green Bridge Band“ kolektyvas, „Julia Jazz Quartet“, Indrė su „Baisiomis stygomis“, „Puppini sesė“, „Trys Grantai“.
Originalumu išsiskiriantis projektas „Indrė ir Baisios stygos“ – tai trijų stygininkų ir perkusininko derinys, apimantis įvairių džiazo krypčių, 20 amžiaus akademinę, folkloro, roko bei kitokią „baisią“ (alternatyvią) muziką. „Baisios Stygos“ – naujas reiškinys Lietuvos muzikinėje padangėje, gyvuojantis nuo šio pavasario. „Baisių Stygų“ repertuarą sudaro žinomi, bet savaip aranžuoti anksčiau paminėtų muzikinių žanrų kūriniai bei originalios kompozicijos. Festivalyje „Baisios stygos“ pasirodys su perspektyvia atlikėja Indre.
„Puppini sesės“ 1940-ųjų stiliumi atliks „The Puppini Sisters“ kūrinius. Tai trijų vokalisčių – Monikos Liubinaitės, Rūtos Švipaitės ir Indrės Jurgelevičiūtės  –  pagal garsiąsias „Puppini Sisters“ parengta programa. Jos atlieka penkto dešimtmečio muziką su šiuolaikiniu prieskoniu. Lietuviškosios „Pupini sesės“ klausytojus žavi išskirtinio tembro balsų darna, skirtingais charakteriais, energija ir užkrečiančia gera nuotaika.
Festivalyje taip pat pasirodys „atgimusi“ miesto grupė „Trys Grantai“ – trijų muzikos entuziastų projektas, prasidėjęs prieš porą metų. Muzikinė kryptis – bliuzas, tačiau nevengiama ir kitų stilių, taip pat ir improvizacijos. Nors grupės pavadinimas – „3 Grantai“ (nepainioti su grandais!) –  yra lengvai ironiškas, pačių muzikantų požiūris į savo atliekamą  muziką yra rimtas,  atsakingas ir nuoširdus.
„Green Bridge Band“ – pramoginei džiazo muzikai atstovaujanti grupė, šiemet švęsianti koncertinės veiklos dešimtmetį. 2000 m. rudenį susikūrusio kolektyvo sudėtyje esantys septyni elegantiški ir energija trykštantys vyrukai jau dešimt metų džiugina publiką efektingais pasirodymais. Per šį aktyvios kūrybinės veiklos laikotarpį grupė „GBB“ dalyvavo tarptautiniuose džiazo festivaliuose „Kaunas Jazz“, „Vilnius Jazz“, Birštone, Tverėje (Rusija) ir Rueil – Malmaison (Prancūzija). Stilingą ir gurmanišką muziką atliekančio kolektyvo repertuaras žaižaruoja nuotaikų spalvomis ir praėjusio šimtmečio dvasia, jame – auksine klasika tapusios melodijos smagių šokių ritmais: jive, shuffle, swing, rock‘n‘roll, boogie-woogie, blues. Prieš metus į „GBB“ atėjus jaunam talentingam atlikėjui Jurgiui Brūzgai, repertuaras prasiplėtė  rock, soul, funky bei rithm&blues kompozicijomis.
Festivalis „Jaunystė“ ir toliau tęsia džiazo tradicijas Elektrėnuose. Organizatoriai tikisi sulaukti klausytojų iš visos Lietuvos. Renginys – nemokamas.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų