Elektrėnų savivaldybės mokiniai nori būti sveiki!

Elektrėnų savivaldybės mokiniai nori būti sveiki!
Viešoji įstaiga Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras kartu su partneriu Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centru vykdo projektą „Mokinių sveikatinimas ir mokymas plaukti“, kurį remia Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa.

Projekto tikslas – 5-10 klasių moksleiviams suteikti žinių, kaip saugiai elgtis vandenyje, išmokti plaukti sportiniais plaukimo būdais ir kaip suteikti pirmąją pagalbą nelaimingo atsitikimo vandenyje atveju, skatinti jauną žmogų sveikai gyventi  ir tikslingai leisti savo laisvalaikį.
Programa pradėta vykdyti šių metų balandžio 6 dieną ir tęsėsi iki gegužės 17 dienos. Per pirmą projekto baseine etapą apsilankė apie 5067 moksleivių.
Programos antras etapas pradėtas vykdyti spalio 1 dieną ir tęsėsi iki lapkričio 30 dienos. Elektrėnų savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų kūno kultūros mokytojai kartu su plaukimo instruktoriumi bei gelbėtojais atsakingai prižiūrėjo moksleivius, vedė kūno kultūros pamokas baseine, mokė saugaus elgesio taisyklių vandenyje. Per visą projekto laikotarpį baseine apsilankė 10 219 moksleivių. Vieniems tai buvo didelė šventė, nauda ir malonumas, kadangi anksčiau nėra buvę baseine, o kiti labai vangiai lipo į vandenį, todėl ieškojo įvairiausių priežasčių praleisti pamoką. Džiugina, jog norinčiųjų buvo žymiai daugiau nei tinginukų.
Labai norisi pagirti Elektrėnų  pagrindinės „Ąžuolyno“ mokyklos mokytojus Nijolę Strasevičienę, Valentiną Žvirblienę, Rimvydą Kučinską, Aldoną Mickevičienę. Nijolė ir Rimvydas vaikais rūpinosi lyg antri tėvai, prižiūrėjo, jog vaikai gerai išsidžiovintų plaukus bei šiltai apsirengtų po plaukimo pamokų, pasitikdavo ir palydėdavo kiekvieną klasę, ateinančią į pamokas. Jie suorganizuodavo su plaukimu susijusius žaidimus, mini varžybėles. Šie mokytojai labai aktyviai dalyvavo programoje, jų mokiniai su begaliniu noru lankė kūno kultūros pamokas baseine (ypač penktokai ir šeštokai) ir jau galėjo pasidžiaugti pasiektais rezultatais. Būta mokinukų, kurie labai bijojo vandens, bet po šių pamokų jie drąsiai lipa į baseiną ir nori išmokti plaukti su dideliu entuziazmu.
Taip pat labai džiugu buvo matyti ir Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokytojus Kęstą Karsoką, Ramunę Šarapienę, Astą Drėgūnienę, kurie mokė plaukti savo moksleivius įvairiais plaukimo būdais, techniškai išaiškino visas subtilybes. Aktyviai dalyvavo ir Elektrėnų savivaldybės kaimuose esančios bendro lavinimo mokyklos: Semeliškių vidurinė mokykla bei jų mokytojai Juozas Gudeliūnas ir Neringa Kučinskaitė, Beižionių pagrindinė mokykla su mokytoju Juozu Gudeliūnu, Pastrėvio pagrindinė mokykla su trenere Irma Ivoškiene, Kietaviškių pagrindinė mokykla su mokytoju Anatolijumi Pankovu.
Vykstant šiai programai pakankamai buvo skirta lėšų įsigyti įvairioms plaukimo priemonėms: lentoms, plūdurams, rankovėms, skęstantiems žaislams, plaukmenims ir t.t. Taigi vaikai, kurie nemokėjo plaukti, galėjo drąsiai ir saugiai  pradėti mokytis. Tereikėjo tik išnaudoti suteiktą puikią galimybę.
Elektrėnų savivaldybės Švietimo paslaugų centras, įgyvendindamas bendrą projektą, užtikrino saugų atvykimą į baseiną ir grįžimą. Ačiū direktorei Vidai Mikalajūnienei už bendradarbiavimą. Mokiniai iš seniūnijų mokyklų buvo vežami geltonais autobusais. Be šios paslaugos projektas nebūtų įgyvendintas, nes atokiau esančių mokyklų mokiniai nebūtų galėję atvykti. Elektrėnų miesto ir kaimų moksleivių galimybės ir užimtumas yra nevienodi, todėl daug dėmesio buvo skiriama kaimo vaikų sveikatinimui ir mokymui plaukti.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių sveikatos rodiklių analizė rodo, kad vaikų (ypač 11 – 16 metų) sergančių skolioze, netaisyklinga laikysena, užkrečiamomis ligomis, kasmet vis daugėja. Plaukimas formuoja taisyklingą laikyseną bei grakščią eiseną, grūdina vaikus.
Projekto įgyvendinimo metu sukaupta patirtis buvo labai naudinga rengiant kitus panašius projektus.
Pasiektas rezultatas:
– Projekto metu  baseine išmoko plaukti, nebijoti vandens  apie 1 468 Elektrėnų savivaldybės moksleivių.
– Išmokę plaukti moksleiviai puikiai pasiruoš maudynėms atviruose vandens telkiniuose, nebijos vandens.
– Projektas leido mokytis plaukti tiems moksleiviams, kurie  neturi lėšų savarankiškai lankytis baseine.
– Užimdami ir įtraukdami moksleivius į sportą dar jaunystėje, išauginsime sveikus, fiziškai užsigrūdinusius jaunuolius.
– Suorganizuotas projektas – tai būdas populiarinti plaukimą, skatinti moksleivius ne tik išmokti plaukti, bet ir siekti rezultatų, pasitikrinti jėgas.

Ilona Pranckevičienė
Programų koordinatorė
VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų