Elektrėnų krašto šviesuoliai

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Neišsenkami meilės ir kūrybos klodai

Julija Kirkilienė

Sakoma, kad didžiosios dvasinės vertybės vaiko sieloje augti pradeda nuo lopšinės, vaikiškos dainelės, eilėraščio posmo ar pasakos.

Tik šiuolaikiniame technologijų, įvairiausio lengvojo meno pertekliuje kūrėjų mažiesiems nėra daug. Iš tiesų, kurdamas vaikams nei žvaigžde tapsi, nei daug uždirbsi. Ir vis dėlto yra žmonių, negalinčių nekurti vaikams. Kompozitorė ir dainelių žodžių autorė, mokytoja metodininkė ir Vilniaus pedagoginio universiteto lektorė, YAMAHA mokyklos Elektrėnuose vadovė Neringa Lapinskienė sako, kad ją kūrybai tik vaikai ir įkvepia.  Kūrėja gyvena Elektrėnuose, bet kuria visos Lietuvos vaikams.
Vaikams reikia pasakų
Kaunietė Neringa Smulskytė – Lapinskienė baigusi Muzikos akademijos Klaipėdos fakultetą kelerius metus dirbo ir kūrė Vilniuje. Jau trisdešimt metų, kai ji gyvena Elektrėnuose, dirba muzikos pedagoge Elektrėnų mokykloje-darželyje „Žiogelis“, kuria ir moko vaikus muzikuoti.
Elektrėniečiai kiekvienais metais pasidžiaugia  puikiu YAMAHA muzikos mokyklėlės vaikų koncertu, Neringos auklėtiniai dažnai koncertuoja įvairiose miesto šventėse. Elektrėnų YAMAHA muzikos  mokyklą lanko apie 100 savivaldybės gyventojų nuo 4 mėnesių iki 40 metų amžiaus.  O tai, kad Dainų dainelės konkursuose skamba Neringos Lapinskienės dainos, ne kas ir težino. Jau hitais tapo dainelės „Laiškas mamai“, „Vasara“,  „Virė virė košę“, Kalėdinės  ir kitos dainos. Kartu su aranžuotojais Dainiumi Pulausku, Arūnu Rakšniu, Daumantu Slipkumi, dailininke Egle Gelažiūte, Inga Gile išleistos trys vaikiškų dainų knygelės – „Vaivorykštė“, „Virš vaivorykštės“, „Dainų gatvelė“. Ketvirtoji knygelė „Pasakų gatvelė“ jau paruošta spausdinimui. Dainų knygelės knygynuose labai paklausios, todėl leidimus vis tenka kartoti. Šiuos Neringos leidinius leidžia gerai Lietuvoje žinoma leidykla KRONTA.
Sėkmingi projektai
Neramioji Neringa neapsiriboja pedagogine bei  kūrybine veikla Elektrėnuose ir Vilniaus pedagoginiame universitete. Ji – aktyvi renginių organizatorė ir muzikinių projektų autorė. Vilniaus operos ir baleto teatre buvo pastatyti du muzikiniai spektakliai „Svajonių pilis“ ir „Svajok ir skrisk“. Šiuose spektakliuose vaidino vaikai nuo trejų metukų iki aštuoniolikmečių.  Neringa sako, kad vaikams reikia kuo daugiau pasakų, kurios puoselėja gerumą, lavina vaizduotę, skatina saviraišką ir  todėl Vilniaus vaikų stovyklai sukūrė muzikinę pasaką – spektaklį „Spalvų šalis“, kurią ruošiasi įrašyti ir išleisti visiems vaikams. Tai jau trečias projektas stovyklautojams.
Sėkmingai Elektrėnų YAMAHA dainavimo studijos mergaitės Neringos dainą „Laiškas Mamai“ atliko kartu su Asta Pilypaite ir jos dukrelėmis TV3  koncerte skirtame Motinos dienai.  Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacijos agentūros  organizuotame autorinių dainų konkurse Neringos daina „Meilei“ pelnė prizinę antrą vietą. Šią dainą taip pat atliko Asta Pilypaitė.
Neišsenkami meilės klodai
Muzikinį kelią Neringa pradėjo jaunystėje, kurdama ir atlikdama savo dainas Vievio kultūros namuose. Čia susibūrę bendraminčiai įgyvendindavo savo muzikines idėjas. Sukurta virš 20 baladžių, kurias Neringa svajoja sudėti į savo dainų kompaktinę plokštelę. Bet per savo trisdešimt penkerių metų kūrybinį kelią Neringa daugiausia kuria vaikams.
N. Lapinskienės dainos įtrauktos į YAMAHA ikimokyklinio amžiaus vaikų programas. Ji vienintelė, programų „Mažyliai ir Muzika“ vaikams nuo 2 m. ir „Muzikos šalis“ vaikams nuo 4 m., seminarų vadovė Lietuvoje ir Latvijoje.
Pasak Neringos, nėra muzikai negabių vaikų, tik reikia laiku vaikui  suteikti  galimybę muzika džiaugtis ir domėtis. Todėl mokyklėlę vaikai lankyti pradeda nuo keturių mėnesių amžiaus ir dažniausiai muzikuoti mokosi kartu su tėveliais. Tiesa, Neringa sako, kad muzikuoja dažniausiai  mamos, o tėveliai retesni pamokėlių lankytojai.  Svarbiausia toje mokyklėlėje, pasak kūrėjos, yra tai, kad vaikučiai kiekvieną muzikos garsą gauna kartu su meile. Neringa džiaugiasi ir didžiuojasi kiekvienu savo mokiniu. Svarbiausia – suprasti muzikos kalbą, bet nebūtina tapti muziku- profesionalu. Teisingai perteikta muzikinė kalba yra suprantama ir mylima kiekvieno, kurį nuo vaikystės supo muzikos garsai.
Muzika Neringos gyvenime – tai Mamos lopšinės, tai vaikų darželyje nuo trejų metukų atliekamos solinės dainelės, tai šventės namuose, kai visa šeima dainuodavo, teta skambindavo pianinu, vėliau ir pati atlikdavo vis sudėtingesnius kūrinius fortepijonu. Meilė muzikai augo ir nenuostabu kad, tą meilę Neringa skiepijo ir savo vaikams, o vėliau – visiems vaikams. Meilės ir kūrybos šaltiniai Neringos Lapinskienės kloduose, atrodo, yra neišsenkami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų