Elektrėnus užvaldė bliuzas

Elektrėnus užvaldė bliuzas

Virginija Jacinavičiūtė

Vakarą vainikavo Aleksandr Belkin &The Road band
Vakarą vainikavo Aleksandr Belkin &The Road band

Šeštadienį (Birželio 2 d.) Elektrėnų kultūros centro aikštę užvaldė bliuzo muzikos talentai ir gerbėjai. Melomanus sukvietė mažasis miesto festivalis „Vakaro bliuzas“, kurį jau penktąjį kartą suorganizavo renginio sumanytojas Romas Valašinas ir Elektrėnų kultūros centro direktorius Remigijus Suslavičius. Muzikantams ruošiantis lipti į sceną organizatoriai susirinkusiuosius pasveikino įžanginiu žodžiu, besidžiaugdami, kad festivalis tapo tradicija.
Festivalyje koncertavo retrospektyvinio roko grupė „Dinozaurai“, ištikimiausi festivalio dalyviai „Bliuzoholikai“, Dancing & Blues bei Aleksandr Belkin &The Road band.
Kaip sakė R. Valašinas: „Šio festivalio devizas – bliuzas lietuviškai, todėl trys grupės – „Dinozaurai“, „Bliuzoholikai“ ir „The Road Band“ – parodė, kaip tai skamba. „Dancing & Blues“ grojo klasikinį amerikietiškąjį bliuzą, kad žiūrovai pajaustų skirtumą. Iš publikos reakcijos – nuoširdžių, ilgų plojimų – lengva buvo suprasti, kad abu stiliai „veža“, o lietuviškai dar ir suprasti lengviau“.

Koncertą bliuzo mėgėjai stebėjo jaukiai įsitaisę ant žolytės
Koncertą bliuzo mėgėjai stebėjo jaukiai įsitaisę ant žolytės

„Vakaro bliuzą“ baigė bliuzo karaliais tituluojami atlikėjai – Aleksandr Belkin &The Road band. Tačiau, kad ir kaip stengėsi grupės vokalistas Aleksandr Belkin, šokiui klausytojų nepavyko išjudinti. Tačiau koncertui pasibaigus klausytojai plojo atsistoję, o vakarą tradiciškai baigė „džiamas“ – iš visų grupių surinktų atlikėjų kolektyvo atliktas improvizuotas kūrinys.
Po festivalio R. Valašinas apgailestavo tik dėl vieno, kad neatsiranda jaunų grupių, atliekančių bliuzą. Pernai festivalyje dalyvavo jauna Teksaso bliuzą grojanti grupė „Cross B Band“, tačiau vaikinai į festivalį atvyko iš Minsko.
„Kaip visada buvo puiki garso kokybė – labai ačiū garso operatoriui Dariui. Dar noriu padėkoti visiems Elektrėnų kultūros centro darbuotojams už visokeriopą pagalbą ruošiant ir vykdant festivalį. Muzikantams, ištikimiems žiūrovams, mylintiems ir suprantantiems bliuzą“, – dėkojo R. Valašinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų