Elektrėnų sveikuoliai sveiko uoliai Palangoje

Elektrėnų sveikuoliai sveiko uoliai Palangoje

Jau 30 metų prabėgo nuo tų 1994 metų, kai net 1680 sveikuo­liais save vadinančių žmonių išsimaudė Palangos jūroje ir buvo užregistruoti Lietuvos rekordų agentūroje „Factum“, o maudynės pavadintos „Palangos ruonis“. Kiek šiais metais vasario 10 d. Baltijos jūroje išsimaudė „ruonių“, informacijos neturime, bet gerai žinome, kad iš Elektrėnų į Palangą važiavo du pilni autobusai – 92 žmonės. Tiesa, kiek iš tų 90 maudėsi, informacijos taip pat neturime, bet tikrai žinome, nes matėme filmuotoje medžiagoje, kad šaltose jūros bangose su prie šalto vandens įpratusiais sveikuoliais, maudėsi savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius ir jo patarėjas Gintaras Jančiauskas. Pakalbintas meras reporteriui atsakė, kad Baltijos jūros vanduo visada šaltas, todėl, koks skirtumas, kada maudytis – žiemą ar vasarą. 2024 m. maudynėse Palangoje Elektrėnų komanda buvo bene gausiausia, ir tai pamatyti galima buvo bėgime per Palangą, kur savivaldybės vėliavą nešė pats meras.

Smagumas Palangoje maudy­nėmis nesibaigė. Naujasis Elektrėnų autobuso parko autobusas, vos tik iš Palangos pajudėjęs namo, sugedo. Tad to autobuso keleiviai vienoje pajūrio degalinėje smagiai laukė pakaitinio autobuso. Elektrėniškiai patys linksminosi ir praeivius linksmino šokiais, dainomis, žaidimais… Taip jiems buvę smagu, kad kelionėje dalyvavę vaikai sakė norėsiantys visada važiuoti autobusu, kuris sugenda.
Elektrėnų sveikuolių klubo veikla ypatingai suaktyvėjo, kai klubui vadovauti pradėjo Saulius Girčys. Elektrėniškiai jau žino sveikuolių tradiciją kiekvieną sekmadienį rinktis prie Elektrėnų tilto ir visada praplaukti 20 metrų apie tiltą, kur vanduo neužšąla. Į maudynes kiekvieną sekmadienį susirenka vis didesnė palaikymo komanda.
Lietuvoje didžiausia sveikuolių organizacija yra Radviliškio svei­kuolių klubas. Šventinį savaitgalį Elektrėnų sveikuolių klubas dalyvaus Didžiausiose ledinėse maudynėse Radviliškyje, skirtose Valstybės at­kūrimo dienai paminėti.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų