Elektrėnų sav. ugdymo įstaigose vyko projektas „Ar tikrai žinai, ką ten rūkai?“

Elektrėnų sav. ugdymo įstaigose vyko projektas „Ar tikrai žinai, ką ten rūkai?“

Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės projekto „Ar tikrai žinai, ką ten rūkai?“ užsiėmimai 2024 metų pavasarį vyko Elektrėnų sav. ugdymo įstaigose: Semeliškių gimnazijoje, Kietaviškių progimnazijoje, „Ąžuolyno“ progimnazijoje, Vievio gimnazijoje ir VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre.
Užsiėmimus vedė Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Aurelija Kuzmičienė.
Šio projekto tikslas – užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms tarp (14–16 m.) jaunimo Elektrėnų savivaldybės teritorijoje, atsirandančioms dėl elektroninių cigarečių skysčiuose esančių pridėtinių nar­kotinių medžiagų poveikio, bei ugdyti moksleivių vertybines nuostatas psichoaktyvių medžiagų vartojimo atžvilgiu.

This slideshow requires JavaScript.

Mokiniai aktyviai dalyvavo „Kahoot“ viktorinoje bei bandė sėkmę sukdami „Laimės ratą“ ir atsakydami į klausimus. Su mokiniais diskutavome, kokią žalą psichikai, ateities pasirinkimams daro psichoaktyvios medžiagos, aptarėme, kaip prastai jaučiasi priklausomybių turintys žmonės. Dalyviai įsisąmonino, kad priklausomybės veda prie didesnių nusikaltimų bei sužinojo, kokie pavojingi yra nelegaliai įsigyjamų el. cigarečių skysčiuose esantys narkotikai.
Užsiėmimų metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su prevencinėmis priemonėmis – paviršiaus greitaisiais narkotinių medžiagų aptikimo ir identifikavimo testais, išbandyti, kaip su metalo detektoriumi greitai ir užtikrintai galima rasti elektroninę cigaretę. Tikimės, kad veiklos su­stiprins atsakomybės jausmą, o suteiktos žinios padės išlikti saugiems ir nepriklausomiems nuo pavojingų psichoaktyvių medžiagų.
Dėkojame mokiniams už aktyvumą, o ugdymo įstaigoms – už galimybę atvykti ir pasidalinti prasmingomis žiniomis.
Projektas finansuojamas iš 2024 m. Elektrėnų savivaldybės Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės projektų finansavimo konkurso lėšų.

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų