Jautriomis temomis pokalbis su savivaldybės valdžia

Jautriomis temomis pokalbis su savivaldybės valdžia

Iš kairės: G. Dalinkevičius, E. Juchnevičius, G. Ratkevičius, G. Jančiauskas

Penktadienio rytą Elektrėnų sa­vivaldybės mero Gedimi­no Ratkevičiaus kabinete su sa­­vivaldybės valdžia susiti­ko psichikos sveikatos ambasa­dorių ini­­­ciatyvos projekto „Žvelk giliau“ koordinatorius Na­cio­na­linės TAU asociacijos vykdantysis direktorius Gediminas Dalinkevičius. Vienas iš 16 Lietuvoje parengtų psichikos sveikatos koordinatorių su komandos nariais pristatė Higienos instituto prie Sveikatos ministerijos inicijuoto projekto idėjas, kalbėjo apie nepakankamai atsakingą visuomenės požiūrį į psichikos sveikatą, apie vyraujančias stigmas. Vis dar trūksta žinių ir gebėjimo suprasti ir priimti psichikos sveikatos sutrikimų patiriančius žmones, sunku atsisakyti išankstinių nuostatų. Edukuoti ir ugdyti tolerantišką Lietuvos visuo­menę, turinčią pakankamai žinių apie psichikos sveikatos svarbą bei problemas, ir siekiama iniciatyva „Žvelk giliau“.
Praėjusių metų patirtis įkvepia tęsti, sakė G. Dalinkevičius, pristatydamas ir aktyvų psichikos sveikatos ambasadorių, projekto konsultantą elektrėniškį Eligijų Juchnevičių.

Mero pavaduotojų I. Kartenienės ir M. Urvakio pokalbis su „Žvelk giliau“ atstovais

„Nors mūsų – Trečiojo amžiaus universitetų – bendruomenės tikslinės grupės amžiaus skirsnis 65+, bet iniciatyva apima visas mūsų visuomenės amžiaus dalis. Norisi, kad rūpestis psichikos sveikata nebūtų tik atskiros idėjos, o taptų procesu, kad koreliuotų ir visuomenininkų, ir biudžetinių įstaigų specialistų veiklos. Todėl Elektrėnų valdžios geranoriška reakcija, teigiamas požiūris padės ne tik kurti socialinį visuomenės kapitalą, bet taps pavyzdžiu kitoms savivaldybėms, – sakė G. Dalinkevičius.
Aptarti konkretūs poreikiai, pasiūlytos galimybės rengti susitikimus seniūnijose. Eligijaus Juchnevičiaus išsakyta problema apie patalpas, kur ambasadorius galėtų susitikti individualiam pokalbiui su problemų turinčiu žmogumi ne darbo valandomis, taip pat rado kelią sprendimui. Meras pažadėjo tarpininkauti.
Susitikime taip pat dalyvavo vicemerai Inga Kartenienė, Marius Urvakis ir mero patarėjas Gintaras Jančiauskas. Optimistiškai nuteikia savivaldybės valdžios dėmesys visuomenėje jautrioms temoms.

Lilija Smalakienė
Projekto „Žvelk giliau“ komunikacijos specialistė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų