Elektrėniškių indėlis prie Ambasadoriaus taurės

Elektrėniškių indėlis prie Ambasadoriaus taurės

Rankinis – sporto šaka, kurioje gražių rezultatų yra pasiekę elektrėniškiai.

Todėl į Lietuvos rankininkų senjorų rinktinę tarptautinėms varžyboms „Ambasadoriaus taurė“ laimėti pakviesti buvo Kęstutis Jasiukaitis, Sigitas Jaruševičius ir Vidmantas Liutkus. O elektrėniškis Rimantas Griščenka, turintis ukrainietiško kraujo, žaidė už Ukrainos komandą. Toks sprendimas pavadintas buvo simboliniu tiltu tarp dviejų panašų likimą turinčių šalių – Lietuvos ir Ukrainos, nes „Ambasadoriaus taurės“ turnyras ir buvo skirtas Ukrainos žmonių siekių bei Nepriklausomybės įtvirtinimui pažymėti.

Rungtynes Ukrainos ambasadoriaus taurei laimėti spalio 10–16 dienomis Garliavoje organizavo Lietuvos pilietis, ukrainietis, buvęs Kauno „Granito“ rankinio klubo vartininkas, daugkartinis Sovietų Sąjungos čempionatų bei tautų spartakiadų prizininkas, Lietuvos ir Vokietijos čempionas Michailas Juzko. Po 30 metų pertraukos į Lietuvą atvyko ir rungtynių dalyvius palaikė olimpinis ir pasaulio čempionas Sergejus Kušniriukas. O Lietuvoje besigydantys Ukrainos kariai vieni patys žaidė, kiti nebežinojo, už kurią komandą sirgti – savo šalies, kuriai atstovavo dvi komandos, ar draugiškosios Lietuvos komandą.

Po draugiškų rungtynių ir rezultatas buvo draugiškas: pirma vieta atiteko Lietuvos rinktinei, antra – Ukrainos rinktinei, trečia – Zaporožės komandai. Gražuolė pereinamoji Ambasadoriaus taurė metams liko Lietuvoje. Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyr Jacenkivskis po rungtynių kalbėjo, kad „Ambasadoriaus taurė“ tikrai nebus paskutinė, nes esant tokiam entuziazmui ir ateityje pažadėjo jį organizuoti ir plėsti.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų