Elektrėnų kraštas festivalyje Nidoje

Elektrėnų kraštas festivalyje Nidoje

Bendruomenės „Elektrėnų kraštas“ aktyvistai bei pirmininkas Edmundas Vėželis rugsėjo 30–spalio 1 dienomis dalyvavo tarptautiniame bendruomenių festivalyje Nidoje.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ vyko konferencija-diskusija „Lietuvos bendruomenių politikai 15 metų: ką pasiekėme ir ką galėjome pasiekti“. Mykolo Romerio universiteto profesorius dr. Saulius Nefas kvietė klausytojus pasidalinti veiklos patirtimi, kokiu būdu įtraukiami žmonės į vietos bendruomenės veiklą, ar reikalingas bendruomenių įstatymas, ir kt. Viešnia iš Kirovo miesto (Rusija) pristatė pusmilijoninio miesto, turinčio apie 600 bendruomenių, patirtį. Veiklūs miesto gyventojai buriasi į bendruomenes pagal gyvenamąją teritoriją (tai gali būti laiptinė, namas, gatvė) ir įgyvendina naudingus projektus. Festivalio dalyviai išklausė socialinių mokslų daktaro Eugenijaus Skerstono paskaitą „Karališka medžioklė. Paslaptinga kilmingųjų pramoga“, kiti galėjo dalyvauti orientacinio sporto turnyre „Atrask Neringą“. Dalis keliautojų plaukiojo laivu Kuršių mariose.

Po paskaitų „Agilos“ salėje vyko ir būsimų vakaro pasirodymų repeticija su renginio režisieriumi maestro Vyteniu Pauliukaičiu. Temstant įvyko festivalio atidarymas, aikštėje prie Nidos savivaldybės degė aukuras, kur buvo aukojamos gintaro smiltys visiems keturiems vėjams, palinkint sėkmės ir gausos. Festivalio svečius iš Lietuvos ir užsienio šalių pasveikino Nidos meras Darius Jasaitis. Po atidarymo vyko prisistatymo konkursas. Elektrėnų bendruomenės prisistatymui Elektrėnų literatų klubo „Strėva“ narės Onutė Kulbokienė ir Irena Petkevičienė paskaitė savo kūrybos posmų. Vėliau vyko solistų ir duetų konkursas, kuriame elektrėniečiai irgi nutarė dalyvauti. Režisieriaus V. Pauliukaičio paraginta I. Petkevičienė atliko etnografinę dainą „Nei vėjai pučia“.

Šeštadienį elektrėniečiai turėjo progą susipažinti su žuvų paruošimo ir rūkymo subtilybėmis, pamatyti žuvies rūkymo procesą, degustuoti ir palyginti su jų pačių rūkoma žuvimi. Sveiko gyvenimo būdo entuziastai Edmundas Vėželis, Vladimiras Fedotovas bei Anatolijus Šugajevas patraukė prie jūros išsimaudyti. Besidomintys galėjo išklausyti bioenergetiko, prof. dr. Jono Algimanto Dainausko paskaitą „Nauja apie žmogų. Kaip sau padėti“, dalyvauti susitikime su V. Pauliukaičiu „Renkuosi gyvenimo būdą. Prievolė ar saviraiška. Nesenstanti siela“ bei dokumentinio filmo peržiūroje.

Pageidaujantys aktyvesnės veiklos dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Nidą, kurią įdomiai vedė Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser. Šalia centro „Agila“ abi dienas vyko bendruomenių meistrų mugė, kur galima buvo įsigyti lauktuvių. Vakarop elektrėniečiai patraukė namų link, pakeliui užsuko aplankyti jūros, taip pat pasižvalgė po Preilą ir Pervalką. Bendruomenės „Elektrėnų kraštas“ keliautojai dėkingi Elektrėnų savivaldybės merui K. Vaitukaičiui už suteiktą transportą.

Irena Petkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų