Eilės iš širdies…

Popietei ,,Kuriu – vadinasi išreiškiu save“ mūsų mokyklos 6,8 klasės mokiniai ruošėsi iš anksto, nes tai mūsų grupės vykdomo projekto tąsa.

Rūta Drandžilauskienė, Vievio sanatorinės mokyklos 6, 8 klasių grupės auklėtoja

Kai lankėmės Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje, jo direktorė Jurgita Chmieliauskienė padovanojo knygą ,,Mūsų sodai“. Tai literatūros ,,Strėva“ almanachas, kuriame išspausdinti mūsų savivaldybės literatų kūriniai.

Versdami šios knygos puslapius, susidomėję skaitėme vieną eilėraštį po kito. Nutarėme, kad kiekvienas  grupės ugdytinis išsirinks labiausiai patikusį kūrinį. Tuoj pat kibome į darbą. Visi stengėmės kuo gražiau nurašyti eilėraštį. Nepritrūko fantazijos savo mėgiamą kūrinį papuošti išradingomis iliustracijomis. Keletą dienų vyko „raiškiojo skaitymo“ repeticija. Vis didėjo nerimas, kaip pavyks pasirodyti per renginį?…

Kovo 31 d. į mūsų organizuotą popietę pakvietėme „Strėvos“ klubo literatę Genovaitę Žigutienę. Žinojome, kad buvusi mokytoja mielai bendrauja su mokiniais.

Literatė pasidalino mintimis apie savo kūrybą, trumpai pristatė knygą „Didžioji tyla“.

Ekrane stebėjome įrašą apie jos sukurtas, išgalvotas ir tikras istorijas, skirtas vaikams. Autorė, kurdama pasakas, rėmėsi savo išgyvenimais, asmenine patirtimi.

Ne vienas supratome, kad literatė turi neįkainojamą Dievo dovaną – ne tik norą, bet ir  pašaukimą kurti, nesustoti…

Jos kūrybos perlai spindi kiekviename puslapyje, užburia savo nuoširdumu skaitytoją – suaugusį ir vaiką.

Genovaitės Žigutienės prozos kūrinį „Rožių kelias“ raiškiai perskaitė 6,8 klasės grupės auklėtoja Rūta Drandžilauskienė. Padrąsinti auklėtojos, kitų literatų eiles deklamavo 6,8 klasės mokiniai.

Prie puodelio arbatos vyko diskusijos, kurių metu autorė atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus, dalinomės įspūdžiais, patirtais popietės metu.

Literatė padovanojo mums dvi kompaktines plokšteles: „Sugrįžimai“ ir „Veidrodėlis“. Todėl galėsime dar ne kartą prisiliesti prie jos kūrybos.

Atsisveikindami su Genovaite Žigutiene, palinkėjome jai didelės sėkmės pasirinktame gyvenimo kelyje ir ilgų kūrybinio įkvėpimo metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų