Balandžio 6 d., Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorės Liucijos Stulgienės kvietimu, gausus Vievio meno mokyklos jaunųjų muzikantų ir dailininkų būrys Vilniuje, Stasio Vainiūno namuose, surengė koncertą ir atidarė parodą, kuri eksponuojama iki gegužės 10 dienos. Šios koncertinės kelionės tikslu tapo noras skatinti muzikai ir dailei gabių mokinių meninę saviraišką bei plėsti kultūrinį akiratį. Juolab, kad vykstant Vievio meno mokyklos renovacijos darbams, jaunieji Vievio muzikantai neturi koncertų salės.
Aušra Iljoitytė, Vievio meno mokyklos mokytoja metodininkė
Stasio Vainiūno namai-muziejus – tai įvairių kartų menininkų kūrybinio bendradarbiavimo ir būrimosi vieta. 1998 m. Lietuvos muzikų rėmimo fondo iniciatyva įsteigtoje ir globojamoje meno salelėje, pačiame Vilniaus centre, savo paskutiniuosius kūrybinio gyvenimo dešimtmečius praleido pianistas, kompozitorius, muzikos veikėjas, fortepijono profesorius Stasys Vainiūnas. Namas A. Goštauto g. Nr. 2 paženklintas memorialine lenta (skulpt. Romualdas Kvintas). Šioje mažoje koncertinėje erdvėje muzikuodamos užaugo S. Vainiūno kūrybos puoselėtojos – dvi kompozitoriaus dukterys – žinomos ir daug koncertuojančios muzikės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorės smuikininkė Audronė Vainiūnaitė ir pianistė Birutė Vainiūnaitė. Kompozitoriaus gyventame bute nuolat skamba Steinway firmos fortepijonas, kurį Stasys Vainiūnas pirko iš kompozitoriaus Juozo Gruodžio. Muzikuodamas šiuo instrumentu garbusis Maestro S.Vainiūnas 1933 metais tarptautiniame konkurse Vienoje tapo laureatu ir buvo pirmasis lietuvis, pelnęs tarptautinį muzikinį pripažinimą.
Vievio meno mokyklos ir Lietuvos muzikų rėmimo fondo draugystė ir bendradarbiavimas tęsiasi jau ne vienerius metus. Vievio meno mokyklos jaunieji muzikantai dalyvavo fondo organizuojamuose „Žvaigždžių ir žvaigždučių“ koncertuose Vilniaus Rotušėje, kiekvieną vasarą Druskininkuose rengiamuose smuiko meistriškumo kursuose, muzikinio švietimo programos „Mūsų miesteliai“ koncerte drauge su prof. Virgilijum Noreika.
Stasio Vainiūno namų-muziejaus direktorius, muzikologas Vaclovas Juodpusis, tardamas muzikinio vakaro įžanginį žodį, supažindino su Stasio Vainiūno namuose vykstančiais koncertais, įvairių kartų menininkų susitikimais, pasidžiaugė kūrybingu Vievio meno mokyklos ir Lietuvos muzikų rėmimo fondo bendradarbiavimu.
S.Vainiūno namuose atidaryta dailės skyriaus mokinių piešinių paroda (mokyt. A.Kasputis ir A.Kasputienė). Jaunieji Vievio dailininkai vaizduoja savo kraštą – Elektrėnų savivaldybę. Piešiniuose matomi būdingi motyvai, tokie kaip pėsčiųjų tiltai per automagistralę, elektrinės kaminai, Vievio namai dvišlaičiais stogais, bažnyčia ir kt. Taip ši paroda ne tik puošia muziko namus, bet ir teikia informaciją apie mūsų kraštą žiūrovams.
Vievio meno mokyklos mokinių koncerte, palikusiame neišdildomą įspūdį tiek patiems atlikėjams, tiek klausytojams bei svečiams, skambėjo įvairi muzika: nuo baroko iki naujųjų lietuvių ir užsienio autorių kūrybos. Susitelkti ir mintimis nukeliauti į praeitį padėjo fortepijoninis duetas – Raminta Matijošiūtė ir Julija Mazurovaitė (mokyt. V.Sotnikovienė), smuikininkių trio – Paulina Jankovskytė, Adriana Černiukaitė ir Gintė Šaučiuvėnaitė (mokyt. A.Iljoitytė), fleitininkų trio – Benediktas Tarasovas, Urtė Vyšniauskaitė ir Žeimantė Straševičiūtė (mokyt. A.Mangirdas). Romantinės muzikos dvasią atskleidė pianistė Augustė Pukalskaitė (mokyt. A.Karpičienė) ir fleitininkas Dominykas Barusevičius (mokyt.V.Skudas). Nuoširdžiai ir išraiškingai šiuolaikinį kūrinį atliko pianistė Raminta Matijošiūtė (mokyt.V.Sotnikovinė) Itin didelio publikos susižavėjimo ir gausių aplodismentų sulaukė mažiausioji koncerto dalyvė septynmetė smuikininkė Ula Jankauskaitė bei dešimtmetė smuikininkė, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė Paulina Jankovskytė (mokyt. A.Iljoitytė). Didžiąją koncerto programos dalį sudarė lietuvių autorių kūriniai. Klausytojai išgirdo M.K.Čiurlionio, J.Pakalnio, B.Dvariono, su kuriuo kompozitorius S.Vainiūnas artimai draugavo, D.Kairaitytės, V.Švedo, Elektrėnuose gyvenančios jaunos kompozitorės L.Vaitkūnaitės kūrinius. Juos pagrojo jaunieji atlikėjai – pianistai Julija Baliūnaitė ir Augustė Araneckaitė (mokyt. R.Misiūnaitė), fleitininkė Žeimantė Straševičiūtė (mokyt. A.Mangirdas), smuikininkės Meida Klerauskaitė ir Paulina Jankovskytė (mokyt. A.Iljoitytė), akordeonistų kvartetas – Aušrinė Maliauskaitė, Rasa Matuliūkštytė, Vaidas Jukavičius ir Vytautas Sindaravičius (mokyt. S.Gervienė), instrumentinis duetas – fleitininkas Dominykas Barusevičius ir smuikininkė Gabija Raslanaitė (mokyt. V.Skudas, A.Iljoitytė). Muzikinį vakarą fleitininkams ir smuikininkams talkino koncertmeisterė Gražina Petrauskaitė. Koncertą vedė Stasio Vainiūno namų-muziejaus direktorius, muzikologas Vaclovas Juodpusis.
Visi koncertuojantys pianistai grojo fortepijonu Stenway, kuris primena profesorių, kompozitorių ir pianistą Stasį Vainiūną. Kiekvienas atlikėjas sugebėjo perteikti savo interpretacijas, vienam ar kitam laikmečiui būdingus stiliaus bruožus, nuotaiką. Kiekvieno kūrinio buvo atidžiai klausomasi. Sulaukėme daug garbios publikos aplodismentų. Koncertui pasibaigus muzika liko mumyse ir klausytojų širdyse, pakeldama dvasią ir ragindama tobulėti.