Bus gera plaukt rudens upe

Bus gera plaukt rudens upe

Lietingą Rugsėjo 1-osios – Mokslo ir žinių dienos – rytą saulės spindulius širdyse ir akyse piešė  ne tik visų savivaldybės  mokyklų bendruomenės, bet ir savivaldybės vadovai, Seimo nariai, net Elektrėnų garbės pilietis, buvęs Lietuvos elektrinės direktorius Pranas Noreika ir Lietuvos energijos generalinis direktorius Dalius Misiūnas. Visose savivaldybės bažnyčiose buvo aukojamos šv. Mišios, kur tikintieji, prieš pradėdami naujuosius mokslo metus,  prašė Dievo palaimos. Mokyklose šventė prasidėjo Tautiška giesme ir vėliavos pakėlimu.

Julija KIRKILIENĖ,

Ineta BRICAITĖ,

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

 

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje: lietus gimnazistų neišgąsdino

„Versmės“ gimnazijos šventės garsėja šmaikštumu ir išradingumu. Ir šventine nuotaika čia rūpinasi ne tik gimnazistai, bet ir mokytojai. Abiturientų auklėtojos – Violeta Žigutienė, Aušra Balnienė, Elvyra Kasperavičienė, Laimutė Karpavičienė ir Aldona Vainiūnienė – griebėsi kelių policininkų krivulių, kad jų pažadas būti griežtoms atrodytų įtikinamesnis auklėtiniams.

„Versmės“ bendruomenės neišgąsdino prieš pat ceremoniją prapliupęs lietus: visi išskleidė skėčius ir į aktų salę iš gimnazijos amfiteatro nesitraukė, o lietus netruko nurimti. Gimnazistus sveikino ir naujais mokslo metais džiaugėsi ne tik gimnazijos direktorius Egidijus Kontrimas, bet ir „Lietuvos energijos“ direktorius Dalius Misiūnas, mero pavaduotojas Viktoras Valiušis, Seimo nario B. Bradausko sveikinimą perdavė A. Vyšniauskas.

Gimnazistai, minėdami Mokslo ir žinių dieną, nepamiršo perduoti pirmokams žinių, kaip elgtis gimnazijoje, – kiekvienai naujai klasei buvo įteiktas šmaikštus ženklas su elgesio instrukcijomis.

O abiturientai, kiekvienais metai rengiantys šokių pasirodymą, šįsyk valso kvietė savo klasių auklėtojas ir mokytojas.

Mokykloje-darželyje „Pasaka“: pradinukai sugrįžo į jaukesnes klases

Pirmuosius mokslo metus mokykloje-darželyje „Pasaka“ pasitiko ne tik pirmokėliai su juos atlydėjusiais tėvais. Mokslo ir žinių šventę stebėjo ir joje dalyvavo ir ikimokyklinukai.

Rugsėjo 1-osios proga „Pasakos“ kolektyvui sveikinimą perdavė Seimo narė Dangutė Mikutienė, o Seimo narys Bronius Bradauskas, nešinas raudonų gerberų puokšte, mokyklos-darželio bendruomenės atvyko pasveikinti pats.

O kadangi į Mokslo ir žinių šventę pradinių klasių mokinius atlydėjo tėveliai, „Pasakos“ direktorė Aldona Ščiukaitienė sveikindama susirinkusiuosius papasakojo ir apie tai, kaip buvo panaudoti jų šiai švietimo įstaigai pervesti 2 gyventojų pajamų mokesčio procentai. Per vasarą buvo suremontuoti kelių klasių sanitariniai mazgai, atnaujintas lauko inventorius, lauke buvęs „baseinėlis“ pertvarkytas į gėlyną.

Pirmokėlių tėvams, pasistengusiems, kad jų atžalų klasė būtų jaukesnė, direktorė dėkojo atskirai ir įteikė įrėmintą padėką.

Rugsėjo 1-oji kvietė į Vievio mokyklas

Vievio gimnazijoje

Vievio gimnazijos kieme Mokslo ir žinių dieną susirinko gausi kompanija – mokiniai, mokytojai, tėvai. Po iškilmingo vėliavos įnešimo ir pakėlimo, sveikinimo žodį pirmasis tarė gimnazijos direktorius Gintaras Dobilaitis. Jis susirinkusiems pasakojo, kad mokykla su džiaugsmu vėl priims mokinius ir paminėjo kinų mąstytojo žodžius, kad „mokymasis be mąstymo – beprasmis, o mąstymas be mokymosi – kenksmingas“ ir palinkėjo mokiniams derinti šiuos du dalykus.

Į mokslo metų pradžios šventę atvyko svečių: Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Henrikas Petrauskas, atstovavęs ir merui Kęstučiui Vaitukaičiui, Seimo nariui Jonui Liesiui atstovavusi jo padėjėja Vaida Davidavičienė, Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas ir Vievio parapijos klebonas Alfonsas Kelmelis.

Administracijos direktorius džiaugėsi, kad šiandien į mokyklas sugužės apie pusę milijono vaikų, ir palinkėjo siekti mokslo, žinių ir gyventi darnoje. Z. Pukėnas jau tradiciškai pagrūmojo pirštu mokiniams ir liepė pamiršti rūkymą, daugiau sportuoti ir padovanojo mokyklai kamuolį. Klebonas mokiniams priminė, kad lavintis reikia visapusiškai ir negalima pamiršti dvasinio išprusimo, taip pat jis palinkėjo gimnazistams bendruomeniškumo.

Paskutinius šventės akordus sudėjo naujieji abiturientai, nepabūgę prapliupusio lietaus.

Vievio pradinėje mokykloje

Pradinėje mokykloje pirmą kartą mokiniais pasijuto būrys pirmokų. Buvo visko: ir begalinio džiaugsmo, ir ašarų, ir pamirštų pirmo eilėraščio žodžių. Vaikai spinduliavo gera nuotaika ir oras jiems buvo palankus – lyti nustojo visai prieš šventę ir jos pradžioje iškelta vėliava nesušlapo.

Naujų garbių svečių į Vievio pradinę mokyklą neatvyko. Visi iš gimnazijos kiemo atėjo į pradinės mokyklos kiemą. Neatėjo tik J. Liesio padėjėja V. Davidavičienė – sveikinimo žodį nuo Seimo nario perdavė direktorės pavaduotoja Jūratė Mikalauskienė, vedusi visą šventę.

Mokyklos direktorė Alma Reklaitienė po sveikinimo žodžio įteikė padėkas labiausiai nusipelniusiems mokyklai mokinių tėveliams – Eglei Šiškauskienei, Jovitai ir Vytui Apanavičiams ir Jaroslavui Čibirui.

Administracijos direktorius H. Petrauskas, sveikindamas pradinukus, pajuto pareigą pasiaiškinti dėl mokykloje nebaigto statyti priestato, kuriame turėtų įsikurti valgykla. Vievio seniūnas Z. Pukėnas pamokė vaikus sveikintis ir, kaip ir gimnazijoje, padovanojo kamuolį. Vievio parapijos klebonas A. Kelmelis džiaugėsi gražiu, tarpukariu statytu pastatu, kuriame mokosi vaikai, palinkėjo jiems sėkmės moksluose.

Šventę įvairino vaikų dainos ir šokiai bei mokyklos direktorės pasakojimai apie mokyklos šventes.

Semeliškėse

Semeliškėse po šv. Mišių eisena nuvilnijo į, pasak direktorės Irenos Adomėnienės, miestelio puošmeną,  naujai suremontuotą mokyklą. Bet lietus neleido Rugsėjo 1-osios šventės švęsti mokyklos aikštėje, todėl moksleiviams ir svečiams vėl teko talpintis aktų salėje.

Devyniolika dvyliktokų į žinių šalį įvedė 7  pirmokėlius. Rugsėjo 1-osios šventę vedė vienuoliktokai. Po sveikinimo kalbų, mokyklos bendruomenė buvo supažindinta su praėjusių mokslo metų pasiekimais, už kuriuos dar nebuvo padėkota.

Mokytoja Meilutė Rašimienė pristatė naują  buvusios mokyklos direktorės  Irenos Černiauskienės poezijos knygą, kurią apipavidalino moksleivės Karolina Ustilaitė, Indrė Makarevičiūtė, Lina Petrovskytė, Giedrė Aleškevičiūtė. Padėkojo ir jų  mokytojai Eglei Matonienei. Visoms knygos bendraautorėms M. Rašimienė įteikė po knygą, o mokyklos bendruomenei  palinkėjo, kad vienybės dvasia, kaip ir krepšininkų, lydėtų visus metus. Direktorė I. Adomėnienė apdovanojo padėkos raštais Danielę Ustilaitę, jau antrus metus iš eilės laimėjusią I vietą Elektrėnų savivaldybės piešinių konkurse „Mano šeima“, II vietos nugalėtoją Luką Dulkę ir III vietos laimėtoją Sandrą Kazakevičiūtę. Juos parengė mokytojos Janė Rusakovienė ir Daiva Šareikienė, kurioms taip pat įteikti Švietimo paslaugų centro padėkos raštai.

Padėkos raštu iš Latvijos už projektą „Tarptautiniai jaunimo mainai“ buvo apdovanota Julija Rusakovaitė. Juliją padėkos raštu ir prisiminimo dovanėle už nuoširdų bendradarbiavimą apdovanojome ir mes, „Elektrėnų kronikos“ redakcija.

Kietaviškėse

Kietaviškių pagrindinėje mokykloje šventė prasidėjo tik po pietų, todėl svečių buvo daug. Dalyvavo Seimo narys Bronius Bradauskas su padėjėju Stasiu Lančinsku, meras Kęstutis Vaitukaitis ir praėjusios kadencijos meras Arvydas Vyšniauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Deimantas Tarulis, administracijos direktorius, kietaviškietis Henrikas Petrauskas ir jo pavaduotojas Vaidas Bernotas, Kietaviškių seniūnė Dovilė Cibulskienė ir nuolatiniai mokyklos švenčių svečiai, visada atvykstantys su dovanomis – Kietaviškėse įsikūrusios bendrovės  „BOEN Lietuva“ atstovai.  Bet garbingiausios vietos penkmetį pažyminčioje mokyklos sporto salėje buvo skirtos septyniems pirmokėliams ir devyniems dešimtokams. Mokykloje pagal seną tradiciją buvo uždegtas žinių aukuras. Kietaviškėse, be Lietuvos himno, nuskambėjo ir mokyklos himnas.

Mokyklos direktorė Elena Janavičienė, pasveikinusi bendruomenę su naujų, didelių darbų pradžia, padėkojo visiems rėmėjams ir pagalbininkams už dovanas, iš kurių pati didžiausia – pėsčiųjų takas į mokyklą. Dabar moksleiviams nebereikės per griovius šokinėti nuo  automobilių, dažnai zujančių į gausiai Kietaviškėse įsikūrusias įmones ir atgal. Jie ramiai ir saugiai į mokyklą vaikščios ar dviračiu važinės toliau nuo kelio nutiestu pėsčiųjų taku.

Profesinio mokymo centre

Profesinio mokymo centro aktų salė negalėjo sutalpinti gausios mokyklos bendruomenės, todėl daugeliui gražią šventinę programą stebėti teko pro stiklines salės duris. Bet tai šventei suteikė mokyklos populiarumo akcentą. Vietoj planuotų 325, į pirmąjį kursą atėjo 453 moksleiviai. „Apsidairyk, kiek naujų veidų,“ – su Rugsėjo pirmąja sveikindami dainavo Elektrėnų meno mokyklos dainininkai, vadovaujami Gaivos Židonytės ir Aurimo Medzikausko

Profesinio mokymo centro, gavusio gimnazijos statusą, bendruomenės pasveikinti atvyko Elektrėnų garbės pilietis, šios mokyklos įkūrėjas Pranas Noreika ir Švietimo ir mokslo ministro patarėjas Albertas Lakštauskas.

P. Noreika, sveikindamas moksleivius, prisiminė savo jaunystę, kai pats sugebėjo savo kieme pasistatyti vėjo elektrinę, ir lygino su dabartimi, kai energetika vėl atsisuko į vėjo jėgaines. Direktorė Silvija Lengvinienė kalbėjo apie svajonę mokykloje įsteigti miesto istorijos muziejų, nes jaunieji elektrėniečiai nežino savo miesto istorijos, kurią kūrė ir tebekuria miesto garbės pilietis P. Noreika. Direktorės pavaduotoja ugdymui  Lina Ališauskienė  supažindino su mokyklos gyvenimu ir veikla, nepamiršo parodyti senosios mokyklos pastato nuotraukų, kad „susirinkę į renovuotą mokyklą, nepamirštume, kokia ji buvo.“

Gerumo pamoka Pastrėvio pagrindinėje mokykloje

Išskubėjo, iškeliavo Lietuvos laukais, miškais ir kloniais, kvepianti saulėje prinokusiomis žemuogėmis ir alyviniais obuoliais gražuolė vasara. Rugsėjo 1-oji vėl sukvietė mokinius ir mokytojus naujiems mokslo metams. Vaikai grįžta į klases kupini įspūdžių, per vasarą paaugę, nusiteikę rimtam darbui – mokymuisi.

Pastrėvio pagrindinėje mokykloje Rugsėjo 1-osios šventė prasidėjo 10 valandą. Įžanginiu žodžiu mokyklos direktorė Dangutė Stasiūnienė pakvietė visus drauge su etnografiniu ansambliu „Vuolasta“ (vadovė L. Tidikienė) sugiedoti Tautišką giesmę. Daug gražių žodžių, palinkėjimų pirmokams skyrė dešimtokai. Kartu su auklėtoja A. Rumsevičiene  mažiesiems dovanų įteikė didelį pieštuką ir spalvingų balionų su užrašytais palinkėjimais. Pastrėvio seniūnas A. Kanapeckas  pasveikino visus naujų mokslo metų proga. Pirmokėliams ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiams padovanojo mokyklinių reikmenų rinkinukus. Visus susirinkusiuosius sveikino mokyklos direktorė D. Stasiūnienė, pavaduotoja N. Jančiauskienė, pirmokų mokytoja J.Stasiūnaitė, Pastrėvio bendruomenės pirmininkė V.Juknevičienė, kiti mokytojai. Visų tėvelių vardu kalbėjo A. Čižienė. Vėliau „Vuolastos“ moterys pakvietė visus kartu susikibti už rankų ir padainuoti visiems gerai žinomą dainą „Žemėj Lietuvos“.

Mokyklinio varpelio skambėjimas pakvietė visus mokinius ir jų tėvelius kartu su klasės auklėtojais į klases, į pirmąją pamoką – gerumo pamoką. Belieka palinkėti visiems mokiniams gerai mokytis, gauti tik gerus ir labai gerus pažymius, o mokytojams kantrybės ir savitarpio supratimo, auklėjant jaunąją kartą.

Gražina BUBĖNIENĖ

Pastrėvio seniūnijos kultūrinių renginių organizatorė

Vaikų pasaulyje

Jau septintus metus VšĮ „Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras“ sukvietė Elektrėnų savivaldybės moksleivius švęsti naujųjų mokslo metų pradžią. Šventė vykdoma pagal vaikų socializacijos programą „Aš esu, buvau ir būsiu mokinys“, kurią dalinai finansuoja ir Švietimo paslaugų centras.

Rugsėjo 1-osios renginys prasidėjo 15 val. atrakcionų parke „Vaikų pasaulis“ Elektrėnų savivaldybės mero Kęstučio Vaitukaičio sveikinimo žodžiais, ir tęsėsi iki vėlyvo vakaro.

Vesti renginio buvo pakviestas „Versmės“ gimnazijos moksleivis Karolis. Smagu, kad su patikėta užduotimi Karolis susitvarkė puikiai. Įgyta renginio koferansjė patirtis, tikimės, padės tolimesniame jo kelyje.

Iki 17 val. scenoje koncertavo Elektrėnų savivaldybės moksleiviai. Šokiu susirinkusius pasveikino Vievio pradinės mokyklos mergaičių šokių grupė „Boružėlės“, kurių vadovė Diana Petkevičienė. Mergaitės atliko šokių kompozicijas „Paukščiai“, „Rokenrolas“ ir „Maršas“. YAMAHA muzikos mokyklos dainavimo studijos mokiniai atliko net 8 nuostabias daineles: „Saulelė“, „Braškės“, „Vasara“ ir kt. Studijos vadovės – kompozitorė, dainų tekstų autorė Neringa Lapinskienė, jau daugelį metų gyvenanti Elektrėnuose bei dirbanti muzikos pedagoge Elektrėnų mokykloje-darželyje „Žiogelis“, ir Dalia Liubinienė – mokyklos-darželio „Pasaka“ muzikos pedagogė. Elektrėnų meno mokyklos auklėtiniai, akordeonistai Gytis ir Gediminas, atliko „Valsą“ ir „Rokenrolą“ (mokytoja Auksė Merkienė), saksofonistai – Ugnė, Gabija, Andrius ir Giedrius, kuriuos moko Arnas Knizikevičius, sugrojo keletą nuostabių kūrinių. Šokių klubo „Reveransas“ šokėjai įsuko publiką į „Sambos“, „Rumbos“, „Džaivo“ sūkurį. Buvo smagu matyti tokį gausų būrį gabių, muzikalių ir talentingų vaikų, kurie savo dainomis, šokiais ir muzika džiugino susirinkusiųjų širdis.

Šventėje netrūko ir kitų atrakcijų: kol vieni klausėsi puikiai muzikuojančių ir šokančių moksleivių, kiti galėjo įsigyti nebrangių knygų, kuriomis prekiavo knygynas „Rotas“. Šalia veikė ir moksleivių rankdarbių mugė, kur moterys ir merginos galėjo įsigyti rankų darbo papuošalų: sagių, auskarų, vėrinių ir kitų gaminių. Smalsuoliai galėjo apžiūrėti policijos prevencinį autobusą bei susipažinti su policijos bičiuliu šuneliu Amsiumi. Vaikus pasitiko bei balionus įteikė nuostabūs pasakų personažai: meškinas Balu ir marsietis Mgiukas. Visi norintys su jais fotografavosi, galėjo kartu apsikabinti ar net pašokti. Kas norėjo išmėginti savo jėgas, dalyvavo estafečių žaidimuose: „Pomidorų mūšis“, „Atiduok dešrą“, „Timpukas“. Nugalėtojai buvo apdovanoti ledais ir kanceliarinėmis priemonėmis. Didžiausio susidomėjimo sulaukė šaržų piešėjas, kuris dirbo „išsijuosęs“. Vaikai visą popietę, iki vėlyvo vakaro, būriavosi ir kantriai laukė savo eilės, kada galės nemokamai įsigyti savo šaržą. O kur dar neatskiriamas vaikų šventės atributas – cukraus vata ir kiti saldumynai….

Šventę tęsė afrikietiškų būgnų mušimo pamoka su Martynu Sučyla, kuris jau daugelį metų domisi Afrikos kultūra ir groja perkusiniais instrumentais. Nors lietus pliaupė kaip iš kibiro, patys ištvermingiausi lipo ant scenos ir dalyvavo muzikinių garsų kūrimo procese. Būgnų projektas įtraukė moksleivius į bendro muzikos kūrinio atlikimą. Kiekvienas šio muzikinio projekto dalyvis taip pat buvo apdovanotas ledais.

Nurimus lietui moksleivius į sceną sukvietė Gaudrė – šokių mokytoja, choreografė, profesionali šokėja, įvairių šokių projektų dalyvė, kuri scenoje mokino judėti House ir Hip-hop‘o ritmu. Buvo išrinkti trys geriausiai šokę (1 berniukas ir 2 mergaitės), kuriems įteikti UAB „Kruzas NCD“ įsteigti prizai.

Elektrėnų roko grupė „The Cocktails“, kurią sudaro 9 nariai, net tik dainavo, bet ir grojo įvairiais muzikos instrumentais. Kaip patys sako: „Miksuoja muziką visomis spalvomis, gamina įvairių stilių kokteilius“. Gera žinoti, kad skirtingo amžiaus moksleivius vienija noras muzikuoti ir dalintis gera nuotaika su kitais, kad jie „nepaleidžia“ muzikos iš savo gyvenimo.

Renginio „vinimi“ tapo populiarus jaunimo atlikėjas Donatas Montvydas. Nepakartojamo balso ir charizmos atlikėjas užbūrė ne vieną šventės dalyvį. Jo atliekamos dainos „Mano vasara“, „Leisk mylėt“, „Yes Or No“ bei kitos sulaukė gausių aplodismentų. Dar ilgai buvo dalijami autografai, o gerbėjos galėjo įsiamžinti nuotraukose.

Šventę užbaigė žonglierius Mantas, kuris prikaustė dėmesį žongliruodamas įvairiomis spalvomis šviečiančiais ir degančiais daiktais. Grojant įspūdingai muzikai, žonglierius kūrė gyvą muzikinį klipą.

Uždegus laužą jaunimas šventę tęsė diskotekoje.

Smagu, kad šiemet prie šventės rėmimo prisidėjo ir Elektrėnų savivaldybės bei Vilniaus verslininkai, be kurių šis renginys nebūtų taip sklandžiai pavykęs. Todėl VšĮ „Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras“ nuoširdžiai dėkoja Elektrėnų savivaldybei, Švietimo paslaugų centrui, Elektrėnų kultūros centrui, Elektrėnų seniūnijai, Elektrėnų policijos komisariatui, Saugos tarnybos „G4S“ Elektrėnų skyriui, UAB „Kruzas NCD“, UAB „Earner“, UAB „Malsena Plius“, UAB „Elektrėnų mėsa“, UAB „Rotas knygynas“, UAB „Kosmelita“, UAB  „Saldi svajonė“, UAB „Arzida“ ir kitiems, geranoriškai pagelbėjusiems organizuojant šią šventę.

VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69