VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras dalyvavo nusikaltimų prevencijos ir kontrolės projektų atrankos konkurse. Jo metu buvo atrinkti projektai, kuriems įgyvendinti pareiškėjams buvo skirtos finansavimo lėšos iš Elektrėnų savivaldybės administracijos. Dalinį finansavimą gavo tęstinis projektas „Tarp gėrio ir blogio 3“. Gautos lėšos buvo skirtos susitikimui su Jaunimo teatro aktoriumi Karoliu Kasperavičiumi finansuoti. Spektaklio bilietus ir kelionės išlaidas finansavo VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras.
Gruodžio 8 dieną VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai turėjo galimybę ne tik apsilankyti Kalėdų laukimu kvėpuojančiame Vilniuje, pažiūrėti Valstybiniame jaunimo teatre rodomą spektaklį „Broliai Liūtaširdžiai“, bet ir susitikti su pagrindinės rolės atlikėju, aktoriumi Karoliu Kasperavičiumi, kuris kartu dalyvauti veiklose pasikvietė kitą pagrindinės rolės atlikėją, aktorių Matą Dirginčių.
Spektaklyje „Broliai Liūtaširdžiai“ aiškiai parodoma gėrio ir blogio priešprieša. Istorijos pasakotoju tampa Karlas Leonas arba kitaip – Skrebutis Liūtaširdis. Pasitelkiant jo vidinį pasaulį – ligos, mirties, išdavystės, tironijos, broliškos meilės, ištikimybės, drąsos ir kitus išgyvenimus – siekiama perteikti emocinį ryšį ir atskleisti įvairius istorijos sluoksnius. Veikėjai stoja į kovą su neteisybe, tironija ir priespauda. Tai mus moko, kaip reikia kovoti už teisingumą ir laisvę. Užsiėmimų metu mokiniai kartu su aktoriais gvildeno šias temas, analizavo, diskutavo, kokios pasekmės laukia pasirinkus „blogio“ kelią, kas skatina gerbti save ir kitus, nepasiduoti priespaudai ir neprarasti savo vertybių. Spektaklio ir užsiėmimų metu buvo skatinama drąsa rinktis teisingą kelią, net jei situacija atrodo beviltiška. Pagrindiniai veikėjai, broliai Jonatanas ir Skrebutis, demonstruoja, kad tikroji drąsa – tai daryti tai, kas teisinga, net jei bijai.
„Broliai Liūtaširdžiai“ – tai jautri istorija apie meilę, drąsą ir gyvenimo prasmę, kuri skatina susimąstyti apie svarbiausias gyvenimo vertybes. Dar labiau apie jas susimąstėme bendraudami su Karoliu ir Matu. Ačiū visiems, kas padėjo mums mokytis šių gyvenimo pamokų.
Ineta Čoporovienė