Blynai žandus plėšė

Blynai žandus plėšė
Julija Kirkilienė

Elektrėnuose Užgavėnės klegėjo sekmadienį nuo pusiaudienio. Suvažiavo persirengėliai iš visų seniūnijų ir patys elektrėniečiai pasirūpino po kaukėmis pasislėpti.

Nors negausu buvo tradicinių Užgavėnių persirengėlių – žydų, ožio, daktaro, velnių, mirties – čigonais tai iki valiai persirengusių buvo. Buvo ir naujas tradicijas puoselėjančių persirengėlių – Gilučių kultūros klubo viešnios iš praeities. Nors žiūrovų Elektrėnuose gausiai retai susirenka, kas atėjo – smagiai padūko, sočiai pavalgė ir atsigėrė.
Kultūros centro kieme čirškėjo kiaušinienė, iš toli kvepėjo kietaviškiečių troškinti kopūstai, garavo arbata. O šventės  vedėjai – „gaspadoriai“ Silvija ir Antanas Bielskiai į sceną vis kvietė ir kvietė persirengėlius, kurie ne šiaip sau į sceną kilo, o gražiausias dainas smagiai dainavo, linksmiausius pokštus krėtė.
Kol vieni scenoje kitus smagino, treti aikštėje patys smaginosi – vyko įvairiausios rungtys. Virvės traukime, žinoma, nugalėjo Kanapinio komanda, maišais mušėsi jaunimas, per rogutes šokinėjo vaikai, o blynų valgymo varžybose žandus plėšė ne išalkusieji, o trokštantieji pergalės.
Kai saulutė į pavakarę pasuko, susikibo Lašininis su Kanapiniu. Aršią dvikovą aistringai palaikė būrys susirinkusiųjų, kurie garsiai rėkė, Kanapiniui pergalę pranašavo. O tada jau visi iki soties prisidūkę pasišildė prie laužo, ant kurio gražuolė Morė, o su ja ir visas susikaupęs blogis liepsnojo.
Kaip susirinkusiuosius sveikindamas kalbėjo savivaldybės meras Arvydas Vyšniauskas, žiema baigėsi ne tik kartu su Užgavėnėmis, bet ir  su rinkimų maratonu, ir palinkėjo, kad saulė šviestų ne tik danguje, bet ir  žmonių širdyse, o tokių linksmybių kiekvieno gyventojo namuose būtų daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų